הדפסה

Muhamed Dutum נ' פטליאר

27 ינואר 2015
לפני:
כב' הרשמת דפנה חסון זכריה

התובע:
Mohamed Muhamed Dutum
ע"י ב"כ: עו"ד שי אדרי

-
הנתבע:
מיכאל פטליאר
ע"י ב"כ: עו"ד מאיה חונגר

החלטה

1. לפני בקשת הנתבעת להעברת מקום הדיון, לבית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע.

2. לטענת הנתבע, התובע ביצע עבודתו במספר אזורים בארץ, לרבות באיזור המרכז והצפון, ואולם מקום ביצוע העבודה העיקרי היה באזור הדרום.

3. התובע הסכים כי ביצע עבודות במספר איזורים בארץ, אולם חלק על טענת הנתבע לפיה עיקר עבודתו בוצעה באזור הדרום וטען כי מקום ביצוע העבודה העיקרי היה בעיר ראשון לציון.

4. בדיון שהתקיים לפני ביום 25.1.15 נשמעו עדויות התובע והנתבע. מחקירת העדים עולה כי בתקופת עבודתו בשירות הנתבע, התובע אכן ביצע עבודות במספר איזורים בארץ, לרבות בערים באר שבע, אשדוד, גדרה, ראשון לציון ועפולה.

5. טענת הנתבע, לפיה מקום ביצוע העבודה העיקרי היה באיזור הדרום לא נתמכה במסמכים כלשהם או באסמכתאות בכתב. כמו כן, הנתבע לא צירף לתצהירו את הזמנות העבודה שיש בהן כדי לתמוך בטענתו כי עיקר העבודה בוצעה באיזור הדרום. כמו כן, הנתבע נשאל בחקירתו מה היה מקום ביצוע עבודתו של התובע בחודשים מסויימים בתקופת העסקתו, אולם השיב כי אין הוא יודע לומר היכן עבד התובע בכל חודש מחודשי העסקתו.

6. בנסיבות אלה, לא הוכח לפני כי מקום ביצוע העבודה העיקרי היה באזור הדרום דוקא. לפיכך, ומשאין חולק בין הצדדים כי העבודה בוצעה באיזורים שונים בארץ ובין היתר במרכזה, סבורני אין מקום להעביר את התובענה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, וכי לבית דין זה סמכות מקומית לדון בתובענה.

7. סוף דבר - הבקשה נדחית. במכלול נסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ז' שבט תשע"ה, (27 ינואר 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.