הדפסה

תו"ב 36637-01-11 ועדה מקומית לתכנון ובנייה גליל מזרחי כפר תבור נ' ח'ורי

בית משפט השלום בבית שאן
תו"ב 36637-01-11 ועדה מקומית לתכנון ובנייה גליל מזרחי כפר תבור נ' ח'ורי

13 ספטמבר 2011

בפני כב' השופטת אינעאם דחלה-שרקאוי
המאשימה
ועדה מקומית לתכנון ובנייה גליל מזרחי כפר תבור

נגד

הנאשמים
אשרף ח'ורי

<#2#>
נוכחים:
מטעם הנאשם: בעצמו וגרולד אייזנברג
מאשימה 1 ועדה מקומית לתכנון ובנייה גליל מזרחי כפר תבור עו"ד דומיין

פרוטוקול

ב"כ המאשימה: מדובר בשימוש בקומת מרתף בשטח של כ-80 מ"ר לצורך עסקי. במקום מנוהל בית קפה. הנאשם הגיש בקשה לשימוש חורג וב-3.3.10 נדחתה בקשתו בין היתר מאחר ומדובר בבית קפה הממוקם באזור מגורים בניגוד לתוכנית המאושרת. מציגה את ההחלטה. סומנה ת/1. מדובר בבית קפה המהווה מטרד סביבתי ופוגע באיכות חייהם של תושבי האזור. אבקש צו איסור שימוש לכל מטרה הנוגדת את ההיתר, קנס הולם בהתחשב בשימוש העסקי ממנו מפיק הנאשם רווח כלכלי, כפל אגרה, התחייבות באשר לעבירות על הוראות חוק התכנון והבניה כולל אי קיום צו. צו לרישום צו ההריסה בפנקסי המקרקעין. כפל אגרה 4,480 ₪. מציגה תמונות סומנו ת/2.

ב"כ הנאשם: מדובר בנאשם שהוא נכה בעקבות טראומה שקיבל במהלך קטטה בכפר. פונה לבית החולים. הוא עבר ניתוח ראש פתוח. מציג סיכום אשפוז בעניין. סומן נ/1. הטראומה שהוא חווה גרמה לו לאי יכולת להתפרנס משום מקור ולכן פתח בית קפה. הנאשם נקט בכל אמצעי אפשרי על מנת להוציא היתר וזאת למרות שבאזור שבו קיים בית קפה ובאזור מגורים נמצאים מספר רב של בתי קפה אשר המאשימה בכובעה הן כרשות תכנונית והן כרשות אכיפה לא נוקטת הליכים לגביהם. לעניין הפרשנות של תוכנית המתאר לא אכנס לכך אבל הפרשנות יכולה לסבול במקום מסוים גם בתי קפה. הנאשם אף קיבל רישיונות עסק להפעלת בית קפה כאשר רישיון עסק אחרון היה בשנת 2008. מציג רישיון עסק סומן נ/2. הנאשם פנה בבקשה להיתר ושימוש חורג. הבקשה הוגשה רק לאחרונה. מציג אישור על תשלום אגרה על בקשה להיתר שהוגשה. סומנה נ/3. הנאשם מטופל באימא מבוגרת. הוא תומך בה ואף תומך ומסייע לאחיו. מגיש אישור אודות המצב. סומן נ/4. הנאשם עושה שימוש במרתף ביתו שהוא בגובה 2 מ"ר מדובר באחד מכתבי האישום הקלים. אבקש להקל באופן ניכר בדינו של הנאשם. כל קנס שייקבע אני מבקש לפרוס לתשלומים שלא יותר מ-500 ₪ לחודש. הכנסותיו של הנאשם דלות והוא מפעיל את העסק מספר שעות ביום. הנאשם נמצא בקשיים גדולים. יש לו חובות לבנקים. הוא עומד להתחתן בקרוב. הנאשם בן 36. כפל האגרה יחושב בהתאם ל-30 מ"ר כי במועד גזר הדין השימוש שנעשה הוא אך ורק ב-30 מ"ר ובעניין זה התקנות תוקנו לאחרונה על מנת לאפשר הטלת אגרה על שימוש חורג. אבקש להקל בדינו. הנאשם מנסה להסדיר. אבקש לפחות שנה.

ב"כ המאשימה: לעניין כפל האגרה משאירה לשיקול דעת.

<#3#>
גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום.

שמעתי ושקלתי טיעוני ב"כ המאשימה והנאשם.

אין צורך להכביר במילים לגבי חומרתה של עבירת הבנייה ללא היתר, שהינה אחת מהעבירות הנפוצות במדינה.בהקמת מבנה ללא היתר, הנאשם נטל את החוק לידיו, תוך התעלמות מהוראות החוק. יש בביצוע עבירות אלה חומרה נוספת הואיל וביצוען מחבל בהוראות התכנון שרשויות התכנון עמלו רבות כדי לתכננן ולאשרן, לרווחת כלל תושבי האזור.

לאור כל האמור הנני גוזרת על הנאשם את העונשים כדלקמן-

1. תשלום קנס בשיעור 5,000 ש"ח או 50 ימי מאסר תחתיו.
* הקנס ישולם ב-10 תשלומים חודשיים, שווים ורצופים הראשון לא יאוחר מיום 10.10.11 והאחרים לא יאוחר מה-10 לכל חודש שלאחריו.
לא ישולם תשלום במועד יעמוד כל הקנס לתשלום מיידי .
באם הנאשם הפקיד סכום בגין צו הבאה , יקוזז מסכום הקנס .

2. אני מחייבת את הנאשם לחתום על התחייבות כספית בסך 5,000 ש"ח, להימנע, תוך 3 שנים מהיום, מלעבור עבירה על סעיפים 204,205,210,237,240 לחוק התכנון והבניה תשכ"ה 1965 .
יסרב לחתום על ההתחייבות יאסר ל -20 ימים או עד שיחתום, לפי המוקדם.

3. כן ישלם הנאשם כפל אגרה בסך 4,480 ₪. לתשלום לוועדה בתוך 90 יום מהיום.

4. אני מחייבת את הנאשם להפסיק את השימוש במבנה נשוא האישום, בתוך 90 יום
מהיום.

הודעה והוסברה זכות ערעור תוך 45 יום מהיום .

<#4#>

ניתנה והודעה היום י"ד אלול תשע"א, 13/09/2011 במעמד הנוכחים.

אינעאם דחלה-שרקאוי, שופטת

3

5