הדפסה

תא"ק 59369-03-11 כהן נ' אבו דבוס

בית משפט השלום בחיפה

‏כ"ח אב תשע"א, 28 אוגוסט 2011
תא"ק 59369-03-11 כהן נ' אבו דבוס

בקשה מס' 1
בפני
כב' הרשמת גילה ספרא-ברנע

מבקש
עלי אבו דבוס, עו"ד

נגד

משיבה
ניצה ויקטוריה כהן, עו"ד

החלטה

בעניין: בקשה לביטול פסק דין

בפניי בקשה לביטול פסק דין, שניתן על ידי בהעדר הגנה ביום 18/5/11. פסק הדין ניתן על סמך אישור מסירה, שנמסר לנתבע, עו"ד במקצועו ביום 5/4/11.

הבקשה, שהוגשה ביום 16/6/11, הוגשה במועד.

המבקש מודה בקבלת כתב התביעה, אך טוען כי את סכום התביעה נשוא הצ'קים שמסר, היה על חברו, עו"ד מפרדיס, שהיה בתקופת השעייה, לשלם, מאחר והמבקש עזר לעו"ד המושעה בכך שפתח עבורו חשבון בנק ומסר צ'קים. המבקש טען כי מסר את כתב התביעה לעו"ד הנ"ל, על מנת שיטפל בעניין, ובשל כך לא הגיש כתב הגנה.

כתב התביעה והתגובה מתבססים אכן על הסדר שנחתם בין לקוחתה של המשיבה, גב' גלית בסיס לבין ענבל גנון, לקוחה של עו"ד מאהר אלכליל, הוא החבר המושעה, אך להבטחת ביצוע ההסכם מסר המבקש צ'קים מחשבונו, וזו התחייבות עצמאית, שהטענות כלפי עו"ד אלכליל וגב' גנון אינן משמשות לה הגנה.

הסיכום הינו כי אין למבקש הגנה לגופה של התביעה, והוא אף מודה כי קיבל את כתב התביעה, אך אף בהיותו עו"ד לא מצא לנכון להגיש כל בקשה לבית המשפט, אלא העביר אותו לטיפול חברו. הרי שמדובר בהתרשלות לשמה.

ממילא בהעדר נימוקי הגנה לגוף העניין, אין מקום לשקול ביטול פסק הדין, ואני דוחה את הבקשה.

בשולי הדברים, אין פגם בתביעה הנוספת, שנטען כי הוגשה נגד גב' גנון, שכן גם היא לא עמדה בהתחייבויותיה. על המשיבה ייאסר לגבות את החוב יותר מפעם אחת, ואם כך יקרה, תהיה עילה לטענת "פרעתי", אך כל עוד לא שולם סכום הפשרה בכל דרך שהיא, זכאיות המשיבה וגב' בסיס לתבוע בכל מסלול העומד לזכות מי מהן.

הבקשה לביטול פסק דין נדחית.

המבקש ישלם למשיבה הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 700 ₪.

לא ניתנה החלטה המעכבת את ביצוע פסק הדין, והוא ניתן לביצוע.

ניתנה היום, כ"ח אב תשע"א, 28 אוגוסט 2011, בהעדר הצדדים.

2 מתוך 2