הדפסה

ת"פ 1013-08 מ.י. לשכת תביעות ירושלים (פלילי) נ' אסנקאו

בית משפט השלום בבית שמש
ת"פ 1013-08 מ.י. לשכת תביעות ירושלים (פלילי) נ' אסנקאו

07 מאי 2012

בפני כב' השופט ירון מינטקביץ
המאשימה
מ.י. לשכת תביעות ירושלים (פלילי)

נגד

הנאשם
אבבה אסנקאו
<#2#>
נוכחים:
בא כוח מאשימה עו"ד רות גורפיין
בא כוח נאשמים עו"ד ליאור פרי
נאשם 1 אבבה אסנקאו

פרוטוקול

ב"כ המאשימה: מדובר בנאשם יליד 86' אשר הודה והורשע בביצוע עבירה של תקיפה סתם ושתי עבירות של איומים. הנאשם צירף תיק נוסף ת"פ 1219/09 לזכותו של הנאשם יאמר כי חסך מזמנו של בית המשפט, עם זאת יובהר שאין מדובר בהסתבכות ראשונה עם החוק בעבירות אלימות. מגיש לבית המשפט שתי הרשעות קודמות. אחת מבית דין צבאי שעוסקת באלימות כלפי מפקד. תיק שני, בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש אז בית המשפט התחשב בנאשם ולא הרשיעו. בתיק הצבאי ריצה הנאשם 7 חודשי מאסר בפועל אך הדבר ניתן לראות לא גרם לשינוי בדפוסי ההתנהגות של הנאשם, ותסקיר שלילי, לנוכח זאת אבקש מאסר בפועל מוחשי יותר ומאסר על תנאי.

ב"כ הנאשם: מגיש מסמך רפואי – נ/1. הנאשם נמצא לא כשיר לרצות עונש מאסר בעבודות שירות, מגיש מסמך מביה"ח הפסיכיאטרי עצם העובדה שהוא הגיע לביה"ח הפסיכיאטרי מראה שיש לו בעיה או מצוקה שכנראה לא מטופלת – נ/2. מדובר בנאשם צעיר שכל ההסתבכויות האלה הן בעבר והן היום כולו מעברו הרחוק. התקיפה של הילד זה אירוע שקרה לפני 5 שנים. האיומים על האבא קרה לפני 3 שנים. האבא הגיע היום כדי להמחיש כמה הוא תומך בו ואפשר להבין הוא מזמן כבר סלח לו, האב בן 85 והבן מטפל בו היום במסירות רבה. הנאשם לקח אחריות, הייתי מגדיר את התסקיר כבינוני באופיו, הוא אמר שהוא הגיב בצורה לא ראויה. לגבי הילד בן 8 הוא בוש ונכלם לגבי המעשה. הוא מבין שהוא שגה. מכיון שמאז 2009 לא נפתח נגדו תיק נוסף הוא חזר לדרך הישר. הוא אומנם לא חי חיים איכותיים הוא חי בצנעה ועוזר להורים. הוא מביע צער וחרטה על המקרה. אני חושב שבפרט בחלוף הזמן והעובדה שהוא גדל ב 5 שנים מאז המקרה והוא כבר לא נער פוחז אני מבקש להעניש אותו בענישה הצופה פני עתיד. עצם העובדה שהוא בא להרבה דיונים הוא הבין את הלקח שלו.

הנאשם: סליחה על כל מה שעשיתי.

<#5#>
גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בשני כתבי אישום. בת"פ 1013/08 הורשע הנאשם בכך שתקף ילד בן 8 ואיים על אמו וכן איים בפני שוטרים כי יהרוג את הילד בן ה 8 אם יפתח לו תיק. ב ת"פ 1219/09 הורשע הנאשם בכך שאיים על אביו כי יהרוג אותו.

העבירות מושא כתב האישום בתיק 1013/08 נעברו בשנת 2007 והעבירה בתיק השני נעברה בשנת 2009. חלוף הזמן נבע מהתנהלותו של הנאשם אשר לא התייצב לדיונים וההליכים נגדו אף הותלו פעמיים.

העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות. במיוחד חמורה תקיפתו בסטירה ובבעיטה של ילד בן 8 ואיומים על אמו ברצח. חברה אינה יכולה להבליג על התנהלות כזו. גם איום ברצח על אביו של הנאשם יש בו חומרה רבה. מגיליון ההרשעות הקודמות עולה כי אלימות ואיומים אינם זרים לנאשם וכי הוא עבר עבירות דומות גם קודם לכן.

ניתן היה לשקול להשית על הנאשם עונש מאסר בעבודות שירות אף הנאשם טען כי אינו יכול לבצע עונש כזה. ממסמך רפואי שהוגש וסומן נ'1 לא עולה שיש מגבלה שמונעת לרצות עונש בעבודות שירות ונראה כי מדובר בגישה כללית של הנאשם.

לנוכח האמור לעיל אינני רואה מנוס מהטלת עונש מוחשי של מאסר בפועל קצר. מאסר מותנה אינו הולם את חומרת העבירות בהן הורשע הנאשם והנאשם אינו רוצה לבצע עבודות שירות. מתסקיר שירות המבחן עולה כי הנאשם גם אינו מתאים לבצע של"צ ואין המלצה כזו.

לנוכח האמור לעיל אני משית על הנאשם עונש של 10 ימי מאסר בפועל וכן חודש מאסר אותו לא ירצה אלא אם יעבור עבירת אלימות או איומים נוספת בתוך שנתיים מהיום.

תחילת ריצוי העונש ביום 1.7.12. הנאשם יתייצב עד השעה 11:00 במגרש הרוסים בירושלים.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום מהיום.
<#4#>

ניתנה והודעה היום ט"ו אייר תשע"ב, 07/05/2012 במעמד הנוכחים.

ירון מינטקביץ, שופט

11

13