הדפסה

רע"א 44374-09-11 אינדיך נ' הלל

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

רע"א 44374-09-11 אינדיך נ' הלל

בפני
כב' השופטת עפרה צ'רניאק

מבקשת

רביטל אינדיק
ע"י ב"ע עוה"ד גיא זוזובסקי ואח'

נגד

משיבה

יפעת הלל
ע"י ב"כ עוה"ד מאיר רובין ואח'

פסק דין
בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בתל אביב מיום 5.9.11 (כב' השופטת אשרי פרוסט פרנקל), לפיה נדחתה בקשת המבקשת אשר הוגשה בתום דיון ההוכחות לזימון עדים מטעמה כעדי הגנה ולקיום ישיבת הוכחות נוספת, וכן ניתן צו לסיכומים.
על פי החלטתי מיום 26.10.11 הגישה המשיבה ביום 13.11.11 תשובה לבר"ע.

לאחר עיון בבר"ע בהחלטת בית המשפט ובתגובת המשיבה, החלטתי לדון בבקשה זו כאילו ניתנה הרשות לערער, והוגש ערעור על פי הרשות שניתנה.
הערעור מתקבל, כמפורט להלן.
למרות השלב המאוחר בו נתבקשה הבאת העדים שעה שלא היתה מניעה לזמנם במועד (כפי שעולה גם מהבקשה לזימון עדים ומסעיף 22 לבר"ע), לא היה מקום בנסיבות לחסום את דרכה של המבקשת מהשמעת שני העדים המבוקשים אלא לאפשר את הבאתם תוך חיוב בהוצאות לטובת המשיבה.
מדובר על פניו בעדויות רלוונטיות למחלוקת שבין הצדדים בפרט להוכחת טענות המבקשת לפיה לא היא הפרה את ההסכם בין הצדדים אלא המשיבה - כפי שעולה גם מההחלטה נשוא הבר"ע ומהחלטה קודמת מיום 14.7.11 - ויש לאפשר למבקשת את יומה בפני ביהמ"ש בתביעה דנן.

מטרתו של בית משפט היא עשיית צדק וגילוי האמת, ולא ראיתי איזה נזק מהותי שאינו ניתן לתיקון באמצעות פסיקת הוצאות הולמות במידת הצורך, ייגרם למשיבה אם יישמעו שני העדים המבוקשים.
בפרט כאשר מעיון בתיק בימ"ש קמא בנט המשפט נמצא שערכאה קמא עיכבה את הגשת הסיכומים מטעם הצדדים עד להכרעה בבר"ע דנא, ותקופה זו ניתן היה לנצל לשמיעת העדים המבוקשים.
לאור האמור לעיל - ההחלטה לדחות את בקשת המבקשת לזמן את העדים המבוקשים מבוטלת, ויותר למבקשת לזמן את שני העדים המבוקשים.

תנאי לביטול ההחלטה ולזימון העדים המבוקשים הינו שהמבקשת תשלם למשיבה הוצאות הישיבה הנוספת ללא קשר לתוצאות. את סכום ההוצאות ומועד התשלום תקבע ערכאה דיונית אך תקח בחשבון שלא פסקתי כאן הוצאות למבקשת אף שזכתה בערעורה.

לא יופקד במלואו ובמועדו סכום ההוצאות שייקבע כתנאי לביטול, תישאר ההחלטה נשוא הבר"ע על כנה.

בנסיבות אין צו להוצאות הערעור. ערבון ככל שהופקד יוחזר למפקידו.

המזכירות תודיע לאלתר תוכן פסק דיני לצדדים.

ניתנה היום, י"ט כסלו תשע"ב, 15 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.

2 מתוך 2