הדפסה

עע"ם 9798/09 אברהם חושן נ. מדינת ישראל - משרד החינוך

החלטה בתיק עע"ם 9798/09

בבית המשפט העליון בירושלים

עע"ם 9798/09 - א'

בפני:
כבוד הרשמת גאולה לוין

המערער:
אברהם חושן

נ ג ד

המשיבים:
1. מדינת ישראל - משרד החינוך

2. חברת מוסדות חינוך תרבות התחדשות השכונות באשקלון

3. כבוד הרב נסים לוזון ראש ישיבת " צביה"

4. קורן ארגוב

5. אביאל בן יאיר

6. מרדכי גדיאן

7. גלילה אמיר

8. אפיק דהרי

9. דן לוי

10. דור קרואני

בקשה לפטור מערבון

החלטה

1. לפני בקשה לפטור מהפקדת ערבון אשר סכומו הועמד על-ידי המזכירה הראשית על 15,000 ₪. בבקשתו טוען המערער, המייצג את עצמו, כי הוא חסר יכולת כלכלית להפקיד את סכום הערבון – טענה שלא גובתה בתצהיר או באסמכתאות מתאימות – וכן כי סיכויי הערעור גבוהים מאוד.

2. הערעור שבכותרת נסוב על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע (כב' השופט ב' אזולאי, סגן נשיא) לפיו נדחתה עתירה שהגיש המערער במסגרתה ביקש להורות למשיבה 1 לקבוע כי ציוני מגן שניתנו על ידיו כמורה בקיץ 2007 למשיבים 4-10 תקפים וכי הציונים שניתנו לאחר מכן בטלים. העתירה נדחתה בין היתר בהתחשב בכך שראיות העותר נשענו במידה רבה של עדויות שמיעה; העתירה הוגשה כשיהוי; המשיבים 4-10 הסתמכו על שינוי ציוני המגן ואין הצדקה לפגיעה בהם; ולגופו על עניין – אף אם נפל פגם בהליך אין הוא מצדיק התערבות שיפוטית בעניין.

3. על המבקש פטור מהפקדת ערבון להוכיח שני תנאים מצטברים: העדר יכולת כלכלית וסיכויים ממשיים להליך. כדי לעמוד בתנאי הראשון על מבקש הפטור לפרוש תשתית עובדתית מלאה לגבי מצבו הכלכלי. המערער לא עמד בדרישה זו, ולא פעל בהתאם להחלטה מיום 28.12.09. כך, הוא לא פירט את מקורות המחייה שלו, את נכסיו ואת העדר יכולתו להסתייע בקרובי משפחה. הוא לא צירף שום תיעוד, כגון תלושי שכר, דפי חשבון בנק חשבונות שוטפים שעשויים ללמד על רמת חייו. הטענות לגבי קרוביו נטענו בעל-פה ללא פירוט ותיעוד מינימאלי לגבי מצבם הכלכלי ונכונותם לסייע למערער. במצב דברים זה, לא ניתן להיעתר לבקשה לפטור מערבון, אף מבלי להידרש לשאלת סיכויי ההליך. הערבון שנקבע יופקד תוך 14 ימים מעת מהצאת החלטה זו, ולא – יידחה ההליך ללא צורך בהתראה נוספת. משלא נתבקשה תגובת המשיבים איני עושה צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ד טבת תש"ע (10.1.2010).

גאולה לוין

ר ש מ ת

_________________________
העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח. 09097980_G02.doc כש
מרכז מידע, טל' 02-XXXX666 ; אתר אינטרנט, www.court.gov.il