הדפסה

עמית(אסיר) נ' שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים ואח'

לפני כב' השופט אברהם טל – נשיא

העותר
ראובן עמית

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר

<#2#>
נוכחים:
ב"כ העותר - עו"ד שרון קינר ודוד ונטורה
ב"כ המשיב עו"ד אסולין

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים. אני מבקש להפנות ולהדגיש את האמור בהחלטת ביהמ"ש לעצור את העותר עד תום ההליכים. בקשת העותר לעיון חוזר בהחלטת מעצרו נדחתה לאחר שהתקבל תסקיר משלים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אנו חוזרים על האמור בעתירה. מדובר בבקשה ליציאה בטקס ברית מילה של בנו שנולד לפני ימים מספר. הטקס בבית של אחד מאלה שנבחנו על ידי שירות המבחן ונמצאו ראויים לפקח עליו אך לא בגינו נפסל השחרור.
ראינו מידע אחר בטופס הבקשה, ראינו פרפראזה שלכאורה מדובר בסכסוכים שיש לו.
ראשית לפני שנגיע למידע המודיעיני, מדובר בעותר שיש לו עבר פלילי ישן מאוד. מדובר בעותר שנקרא להתייצב במשטרה טלפונית והתייצב. ראשית המשפט נמצא בסיומו, נגמרה פרשת התביעה והעותר העיד, נשאר עוד עדות של נאשם שני. אין חשש לשיבוש, כאשר גם המעורבים האחרים בתיק משוחררים, שזה מראה גם כן על עוצמת התיק, כאשר לעניין הסכסוך שלכאורה יש עליו מידע – הנושא הזה נבדק במהלך המשפט, זה לא סכסוך של אנשים שיכולים לפגוע בו. השאלה אם המידע מדבר על סכסוך עדכני.
יתכן והסכסוך מדבר על אדם שמפיע במבוא לכתב האישום, רשום שיש ביניהם היכרות והוא לא חלק מכתב האישום ולא מואשם בעבירות יחד איתו. מדובר על היכרות לפני מס' רב תקופה ארוכה ומתוך זה לכאורה יש המידע לגבי סכסוכים, לא מדובר באירוע שאמור להתקיים באולם חתונות או פתוח לציבור. העותר העביר על פי דרישת שב"ס לכלא מכתב שבו הוא מתחייב שיהיו 35 אורחים בלבד, מסר את הכתובת והמיקום. הוא בן לעדה חרדית. הערב בין היתר סגן אלוף בצבא במילואים יגיע לבית הסוהר ויקח את העותר לביתו שלו, יעשו אירוע של מספר שעות ויחזרו לכותלי בית הסוהר, אנו לא מכירים את המידע, אבל מדובר בסכסוך של שנים רבות, לכאורה.

<#3#>
החלטה
העותר עצור עד תום ההליכים בגין ייבוא סמים וקשירת קשר לפשע נושא תיק פלילי 33888-10-14 (בימ"ש מחוזי מרכז) והוא עותר לצאת לחופשה מיוחדת על מנת להשתתף בחגיגת ברית המילה של בנו, שאמורה להתקיים ביום 16.6.15 בבית חברו בקרית יערים.

המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשה המיוחדת וסומך על הנימוקים בגללם הורה ביהמ"ש על מעצרו עד תום ההליכים ועל מידע חסוי שהוצג בפניי.

מבלי צורך להתייחס לנימוקי מעצרו של העותר עד תום ההליכים, באשר עומדת לו חזקת החפות.

ולאור האמור במידע החסוי שהוצג בפניי, שהוא מסוף שנת 2014, עולה חשש לשלומו של העותר באם יצא מחוץ לתחומי בית הסוהר, ולו להשתתף בחגיגת ברית המילה של בנו בבית פרטי בקרית יערים.

מדובר במידע (מס' 459), בדרגת נאמנות גבוהה, שיש בו כדי לעורר חשש לשלום העותר באם יצא לחופשה החריגה.

לאור כל האמור לעיל אני דוחה את העתירה.
<#4#>

ניתנה והודעה היום כ"ז סיוון תשע"ה, 14/06/2015 במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל , נשיא