הדפסה

עזרן(אסיר) נ' שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים ואח'

לפני כב' הנשיא אברהם טל

העותר
יעקב עזרן

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד חיה ציון זכאי
ב"כ המשיב עו"ד רוני בן-אריה דאודי

פרוטוקול

העותר: אין לי את העתירה. אין לי תשובה למה.
בית המשפט מציג לי את העתירה שהגיעה לבית המשפט. יש לי חבר שעוזר לי מבחוץ. שמו ירון גודלי. הוא עזר לי להגיש את העתירה. הוא מבחוץ שלח לי את העתירה. אנחנו היינו ביחד באותו אגף. אין לי מושג מי הדפיס את העתירה.
שלחתי בקשה לחתום על תצהיר אימות. שלחתי את זה למפקד האגף. הוא אמר לי שיביא לי קצין שיחתים אותי על תצהיר. העתירה נמצאת אצלי באגף. שכחתי להביא אותה.
אני לא מכיר עמותה לזכויות האסיר ברישום.
יש לי את העתירה באגף ולבקשת בית המשפט אמסור אותה למפקד האגף כאשר אחזור לאגף והוא יצלם אותה ויעביר אותה לבית המשפט.

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה שמצויה בידי.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
ביום 27.10.15 העותר נקלט בכלא מעשיהו. מפנה לסעיף 10 לכתב התשובה, סעיף ג'. הוא הגיע בסמוך לפתיחת קבוצה והיה תור לפניו ולא ניתן היה לשלבו. אותה קבוצה אורכת 8 חודשים. העותר עתיד להשתחרר באוגוסט 2016. העותר חוזר ומבקש החל מאוקטובר להשתלב בטיפול והם אומרים שאולי בחודש מאי או אפריל ישלבו אותו בקבוצת כישורי חיים. משמע, לא יהיה טיפול שהוא יוכל להציג לוועדה.
בסופו של דבר לא נוכל להגיע לוועדה בידיים ריקות. לא יתכן שמחד האסיר מבקש טיפול ומצד שני לא משלבים אותו בגלל שאין מקום בקבוצה.

<#3#>
החלטה

העותר מרצה 20 חודשי מאסר בגין עבירות מרמה והוא מבקש להשתלב בהליך טיפולי.

המשיב מתנגד לעת הזו לשילובו של העותר בהליך טיפולי וסומך התנגדותו על כך שבשל הגעתו לכלא מעשיהו סמוך לפתיחת קבוצה לעבריניי מרמה לא ניתן היה לשלבו בה ויתרת מאסרו לא מאפשרת לשלבו בקבוצה העתידה להיפתח לעברייני מרמה.

עיון בסיפא עמדת גורמי הטיפול שצורפה לכתב התשובה ובמכתבה של סגנית מפקד בית סוהר מעשיהו מעלה כי גורמי הטיפול התרשמו שהעותר יכול להיתרם מקבוצת כישורי חיים והתאמתו לקבוצה זו שעתידה להיפתח החודש או בחודש הבא בכלא מעשיהו תיבחן.

בכפוף לאמור בסיפא של גורמי הטיפול, כפי שצוטטה לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ו' אדר ב' תשע"ו, 16 מרץ 2016, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא