הדפסה

עזרן(אסיר) נ' משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר ואח'

לפני כב' השופט אברהם טל - נשיא

העותר
עמרן עזרן

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד שירלי צ'רניקר

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. אני פצוע בפניי והכדור שאני מקבל מבחוץ הורידו לי אותו בצורה דרסטית. אין לי בעיה של התמכרות כי הייתי מכור ואני יודע מה מותר ומה אסור וזה עדיף לי על סמים של בית סוהר. הורידו אותי מ- 40 מ"ג ל- 10 מ"ג. זה לא מספיק לי. אני מטופל בטיפול זה שנתיים וגם אם עושים הדרגה לא כך, קשה לי, אני לא ישן בלילות, אני מנהל תיק בבימ"ש מחוזי בת"א. התיק החל רק עכשיו.

ב"כ המשיב: ההורדה היתה באופן הדרגתי.

העותר: כבר בחודש הראשון שנעצרתי התחילו להוריד לי את המינון. ראיתי פסיכיאטרית לפני שבועיים והם רשמו שאני מטופל, אני לא מקבל אפילו כדורי שינה. הפסיקו לי את הקלונקס. נותנים לי נוטרול פסיכיאטרי ועוד כדור וזה לא עוזר לי, אני צריך את האוקסנטין ואת הקלונקס.

ב"כ המשיב: העותר מקבל קלונקס מה- 3.4.14.

החלטה

העותר עצור עד תום ההליכים בגין שוד, חבלה גופנית חמורה והחזקת נשק והוא מלין על הפחתה במינון התרופתי בכדור אוקסנטין לו הוא זקוק על מנת לשכך כאבים מהם הוא סובל כתוצאה מחבלה שעבר.
המשיב מסביר, באמצעות מכתבה של ד"ר לסיצה, את ההפחתה במינון של הכדור הנ"ל בכך שיש לגמול את העותר מהתמכרות לו, אך העותר טוען כי מדובר בהורדה חדה של המינון מ- 40 מ"ג ל- 10 מ"ג והדבר לא משכיך את כאביו.
עיון במכתבה של הפסיכיאטרית שבדקה את העותר ביום 20.3.14 מעלה כי היא נתנה לו טיפול שאיננו כולל את הכדור הנ"ל אך כולל גם קלונקס למשך שבועיים שלטענת העותר איננו מקבל.
טענת העותר נסתרת באמור בתיקו הרפואי, ומאחר והמשיב פועל על פי חוות דעתה של הפסיכיאטרית שבדקה את העותר לאחרונה, אינני רואה מקום להתערב בטיפול התרופתי שמקבל העותר.
אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ט' ניסן תשע"ד, 9 אפריל 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא

הוקלד על ידי טלי שמואל