הדפסה

ע"פ 24408-06-11 אבו סרחאן נ' מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים
לפני כב' השופט י' נועם

ע"פ 24408-06-11 אבו סרחאן נ' מדינת ישראל

17 יולי 2011

המערער
מוחמד אבו סרחאן

נגד

המשיבה
מדינת ישראל
המחלקה המשפטית של עיריית ירושלים

<#1#>
נוכחים:
ב"כ המערער – עו"ד אנור אבו לאפי
ב"כ המשיבה – עו"ד רונן ויניק ועו"ד קירה לרנר

פרוטוקול

ב"כ המערער: המערער לא התייצב, המעסיק שלו לא נתן לו אישור. אני חוזר על האמור בהודעת הערעור.

ב"כ המשיבה: לשאלת בית המשפט, האם יש באזור ירושלים מקום שבו ניתן לשפוך שרידים של בטון מתוך מערבל, אני משיב שלדעתי כזה דבר לא שופכים במזבלה, אלא במקומות שמיועדים לשפיכת פסולת בנייה. יש כאלה בירושלים. לשפיר יש מפעל לייצור בטון.

(הפסקה)

ב"כ המשיבה: מבדיקה שערכנו מול יחידת איכות הסביבה בעירייה, עולה כי בתחנות מעבר לפסולת בנייה יש מתקנים למטרה זו של שטיפת מערבלי בטון ושפיכת עודפי בטון. באזור ירושלים יש שתי תחנות כאלה, דנו ור.ע אופק.

ב"כ המערער: לשאלת בית המשפט, המשאית הוחזרה לאחר חמישה ימים. אני עותר להקטנת שיעור הקנס.

ב"כ המשיבה: אנו סבורים שאין הצדקה להפחתת הקנס. הקנס שהושת על הנאשם הוא קנס קל שאינו משקף את חומרת העבירה. הקנס המרבי לעבירה זו הוא 226,000 לעבירה כזאת, בנוסף מוטלים עונשים נוספים של פסילת רישיון נהיגה ורישיונות רכב. במקרה הזה אף שנתבקשו רכיבים עונשיים אלה, בית המשפט לא הטילם. אבקש להדגיש שמדובר בעבירה חמורה.

<#2#>
פסק דין

העבירה שבה הורשע המערער – לפי סעיף 4 לחוק שמירת הניקיון, תשמ"ד-1984 – מחייבת הטלת ענישה מחמירה ומרתיעה, נוכח הפגיעה באיכות הסביבה, והצורך בהרתעה אפקטיבית – אינדיבידואלית וכללית.

הקנס, בשיעור 15,000 ₪, לתשלום בחמישה עשר תשלומים חודשיים שווים ורצופים, אשר הוטל על המערער בגין שפיכת פסולת בטון ממערבל בטון, בהיקף שתואר על ידי עדי התביעה, הִנו ראוי והולם לצורך השגת תכליות הענישה שביסוד הוראת החיקוק הנ"ל, ולא מצאתי מקום להתערב בו.

המערער ישלם את הקנס בתשלומים שנקבעו בבית משפט קמא, ואולם התשלום הראשון יהיה ביום 1.8.11, ולא ביום 1.7.11 כפי שנקבע בבית משפט קמא.

הערעור נדחה.
<#3#>

ניתנה והודעה היום ט"ו תמוז תשע"א, 17/07/2011 במעמד הנוכחים.

יורם נועם, שופט

1

2