הדפסה

סמניו נ' מדינת ישראל

לפני
כב' השופט יעקב שפסר, אב"ד
כב' השופטת זהבה בוסתן
כב' השופטת מיכל ברק נבו

המערער
יסריווקל ישראל סמניו

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

<#2#>
נוכחים:

בא כוח מערער עו"ד רן עמר
ב"כ המשיבה עו"ד קרן לוי

פרוטוקול

עו"ד עמר:
ביום 25.12.14 נקלט המערער בקהילה הטיפולית בית אור אביבה זה היה יומיים לאחר מתן גזר הדין ולאחר שסיים שהות של כחודש ימים באישפוזית. לצערנו ביום 25.2.15 בחר המערער לעזוב את הקהילה על דעת עצמו ובניגוד להמלצת הצוות. יש לי מכתב שאני יכול להגיש בעניין.
מדובר באדם ששילם בחרותו שישה וחצי חודשים במעצר לאחר מכן שהה כארבעה חודשים נוספים בקהילה טיפולית ומאז נעלמו עקבותיו למשך כשנתיים ולאחר שחודשו ההליכים נגזר דינו ל-12 חודשים אשר כוללים שלושה חודשים של מאסר על תנאי שהופעל.
מדובר במי שעד כה שילם בחירותו למעלה מ-12 חודשים במסגרות השונות. מדובר באדם שלא נפתחו כנגדו תיקים נוספים מאז שנפתח כנגדו התיק דנן. אנחנו מדברים על פרק זמן ממושך שלמעלה משלוש שנים מאז הוא הקים משפחה, הוא נשוי ואב לילד כבן שנה וחצי. סברתי גם בבית משפט קמא וגם היום שעדיף לבכר את העניין השיקומי על פני העונשי ולחילופין סברתי שיש מקום להעדיף עבודות שירות על פני שליחתו שוב אל מאחורי סורג ובריח.
המשיב שוחח איתי לאחר שבחר לעזוב את הקהילה, הסביר שעשה זאת בשל הקושי להיפרד מבני משפחתו הטריה. הוא אמר שהוא ניסה להיקלט במרכז יום ואולם נאמר לו שם שמאחר שקיים גזר דין כנגדו ועניינו צפוי לידון בערעור לא יוכלו להתחיל איתו את כל התהליך לפני שיהיה ברור מצבו המשפטי לכן אני היום עותר לשני דברים. אני עותר לקבלת תסקיר שיבחן אפשרות לשלב אותו במרכז יום ולחילופין אני מבקש להפנות אותו לממונה על עבודות השירות.
אפשר לעשות את שני הדברים בד בבד כבר היום.
יש גם את העניין החילופי, אני שומע את הערות בית המשפט ביחס לעניין השיקומי וקשה לי להתמודד עם האמירות של בית המשפט הגם שאני סבור שאם תינתן לו אפשרות להשתקם במסגרת שתאפשר לו לראות את בנו התינוק, זה יהיה טוב גם לחברה וגם למשפחה שלו.
כפי שאמרתי לחילופין להשית עליו12 חודשים בכתב אישום כזה שלא נגרם בו לא נזק לנפש ולא לרכוש, כאשר לא נפתחו מאז תיקים נוספים זה לטעמי קצת מרחיק לכת ובהחלט אפשר להסתפק בעבודות שירות.
לאחר ששמעתי את הערות בית המשפט והתייעצתי עם מרשי אנו נחזור בנו מהערעור.

<#4#>
פסק דין

הערעור נדחה.
המערער יתייצב לריצוי יתרת עונש המאסר שהושת עליו ביום 12/4/2015 בשעה 08:30 בבית הסוהר "הדרים" או במקום אותו יקבע השב"ס לאחר עיון מוקדם שיבוצע ע"י ב"כ המערער למולו.
תנאי השחרור בהם היה נתון המערער עד כה, יעמדו בעינם עד להתייצבותו.

נוכח תקלה במחשב בית המשפט מתבקשת המזכירות להעביר עותק פרוטוקול לעו"ד עמר בפקס: 09-XXXX621.

<#5#>

ניתן והודע היום י"ט אדר תשע"ה, 10/03/2015 במעמד הנוכחים.

יעקב שפסר, שופט,
אב"ד
זהבה בוסתן, שופטת
מיכל ברק נבו, שופטת