הדפסה

סלקום ישראל בע"מ נ' בייבי קייקס בע"מ

מספר בקשה:6
בפני
כב' הרשם בכיר צוריאל לרנר

תובעת

סלקום ישראל בע"מ

נגד

נתבעות

בייבי קייקס בע"מ
זוהר 1 נדל"ן והשקעות בע"מ

החלטה

עמדות שני הצדדים תמוהות.

התובעת עתרה בחודש פברואר 2014 לארכה בת 30 יום להשלמת חובותיה לפי ההחלטה מחודש דצמבר 2013, מהטעם, שהחלטה זו הגיעה לידיעתה רק אז (בפברואר). לדבריה, כבר שלחה את השלמת המסמכים הנחוצה לבית המשפט, ולראיה, צרפה עותקים ללא נספחים. על בקשה זו ניתנה החלטה, לפיה נדרשת התובעת לצרף את עמדת הצד שכנגד.
אלא, לא זו בלבד שהתובעת הבינה את ההחלטה כמזמינה את תגובת הצד שכנגד, אלא שהמסמכים שלדבריה נשלחים במקביל לבית המשפט לא הגיעו מאז ובמשך 3 החודשים שחלפו לאחר מכן.
עתה, לאחר התראה בדבר כוונה למחוק את התביעה מחמת חוסר מעש, היא נזעקת וטוענת כי לא ישבה בחוסר מעש. אם זה אינו חוסר מעש, איני יודע חוסר מעש מהו.

מנגד, הנתבעות מתנגדות לארכה המבוקשת, ותמהות על טענת התובעת, כי לא קיבלה את ההחלטה מדצמבר כבר בדצמבר, שכן לדברי הנתבע ות ניתנה החלטה זו בדיון, במעמד הצדדים. לא מצאתי כי התקיים דיון כזה (למעט דיון מיום 21.7.2013, שאינו רלבנטי לענייננו, וברי כי לא בו ניתנה ההחלטה מדצמבר, שניתנה 5 חודשים מאוחר יותר).

מכל מקום, לגוף העניין, והגם שהתמיהות מהתנהלות התובעת מהותיות יותר, איני סבור שיש מקום להכריע בסכסוך זה רק בשל מחדלים שבסדרי דין.

התובעת רשאית להגיש השלמת המסמכים מטעמה, תוך 14 יום, ואם תעשה כן, יחול יתר האמור בהחלטה מדצמבר, בשינויים המחויבים, בכל הנוגע להשלמת מסמכי הנתבעות והגשת תצהירים.

ניתנה היום, כ"ה אייר תשע"ד, 25 מאי 2014, בהעדר הצדדים.