הדפסה

סלע(אסיר) נ' שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים ואח'

בפני כב' השופטת הבכירה , נגה אהד
העותר
בני סלע (אסיר)

נגד

המשיבים

  1. שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים
  2. מדינת ישראל

<#2#>
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב – עו"ד ריקי בר-און

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
מגישה כתב תשובה.
הגשנו בקשת מחיקה, העותר אינו מסכים לעניין המחיקה.

העותר:
שאלתי לביהמ"ש האם יש סיכוי שאני אוכל לקבל את יומי היום בביהמ"ש עם כל מה שעובר עלי פה ועד שהגעתי לדיון. למרות שאי תיק רפואי שלי פה, במקרה אני באמת זקוק לראות רופא, אני כבר כמה ימים עם כאבים, ובמקום לתת לי לראות רופא, הם אפילו לצערי זייפו סירוב שלי להיכנס לבדיקת רופא אתמול, זה גם מתחבר לכל הנושא הרפואי שלי. זה נעשה על ידי קצין אג"מ אתמול בנוסף לכל הזיופים שהוכנסו לתוך ההליך המשמעתי שנעשה שלא בסמכות. הוא גם הוסיף סירוב להגיע לבדיקת רופא ודאג שלא יכניסו אותי לרופא טרם כניסה לבידוד. זה רק מוסיף ומראה מה הם עושים פה בהתנהלות שלהם בכלא השרון בדרכם לטפל בעניינים רפואיים.
יש מצלמות. לראיה אובייקטיבית, כדי שאסרב לבדיקת רופא צריך להראות שנכנסתי בכלל למרפאה, יש מצלמות בכניסה, אני מדבר על אתמול.
לאחר שביהמ"ש מסביר לי כי מה שקרה אתמול איננו נושא העתירה, אבל אני אומר שזה בהמשך לאותו נושא של העתירה.

<#5#>
החלטה

עותר יתמקד בנושא העתירה בלבד.
במועד הגשת העתירה, טרם "נולד" יום האתמול. עניין זה ייתכן ויש מקום לבחון אותו במישור מנהלי, אם יבקש זאת העותר.

<#6#>

ניתנה והודעה היום כ"ב סיוון תשע"ה, 09/06/2015 במעמד הנוכחים.

נגה אהד , שופטת בכירה

<#3#>
החלטה

אגרה תשולם.
<#4#>

ניתנה והודעה היום כ"ב סיוון תשע"ה, 09/06/2015 במעמד הנוכחים.

נגה אהד , שופטת בכירה

העותר:
הבקשה למחיקה של המשיב, זה לא כתב תשובה. השאלה שלי האם אפשר להמשיך בהליך דיוני זה כשיש בקשה למחיקה ולא כתב תשובה, כשדנים בנושא רפואי צריך להביא את התיק הרפואי ולהפנות לאסמכתאות מתאימות כדי לראות את העניין עליו רלוונטי, ועדיין אני ממתין לבדיקה, את אותה בדיקה שהייתי אמור לעשות אותה פעם. בגלל הבקשה לבדיקה סינדלו לי את הבדיקה והכשילו לי את הבדיקה שהיה צריך לעשות לי באותו יום. בגלל שביקשתי את זכויותיי כפי שנקבע במר"ש כפי שנקבע בנוהל 02-X009 בסעיף הרלוונטי שם, סעיף 5. ביקשתי לקבל זכויותיי וכתוב בסעיף 5.1 סדרי הבדיקה במרפאת יעוץ (מצטט), שום דבר לא בוצע עפ"י נוהל וסעיף זה. ובמקום לנתב אותי למר"ש, ניתבו אותי למעבר איילון. רצי להביא היום אסמכתאות שבפעמים קודמות כשאנו מגיעים למר"ש הקלידות גם במחשב וגם בהגעה שלנו, מנתבים אותנו למגן מר"ש ומשם מושכים אותנו לבדיקה שלנו. ביקשתי להביא אותי לניירת המסמכים שלי שבמחסן האגף, הקב"ט עשה את ההכשלות, ואמר לצוות לא לאפשר לי להגיע לניירת שלי ואמרתי שיש לי דיון למחר. את כתב התשובה קיבלתי רק אתמול אחר הצהריים, כלומר הכניסו אותי ממש בסמוך לתנאי ענישה, ואמרתי להם שזאת זכותי, הפניתי אותם לתקנה 37 (מצטט). מנעו ממני את הגישה לכל המסמכים שרציתי ולהראות שזאת לא פעם ראשונה שמונעים ממני. היה לי מקרה דומה עם השופט אברהם טל כשהטעו אותו.
עכשיו אני במצב שלא רק אני חסר מסמכים רלוונטיים ואין פה את התיק הרפואי כדי להראות כי המצב עדיין רלוונטי, ויש מכתב מרופא היחידה שעלי לחזור לבדיקה. ומכשילים אותי. יצאתי לנסיעה הזאת והכשילו לי את הבדיקה הזאת.
אני מבקש מביהמ"ש אם אפשר, יש החלטות כמו בעע"א 2638/01 ועוד אחת אחריה של בימ"ש מחוזי באר שבע לאפשר לי בזמן הענישות להיות בקשר להתקשר בענייני המשפטיים עם עורכי הדין. גם כן מנעו ממני את זה אתמול. יש את כל הקלידות בעניין הזה שכן מאפשרים לי, דווקא בסמוך לדיון מנעו ממני להתקשר ורציתי להיוועץ עם עו"ד שאולי אקבל אסמכתאות שישלחו אלי מבחוץ. מנעו ממני להתקשר מול התיקים המתנהלים בבית משפט דרך מרכז מידע.

ב"כ המשיב:
אבקש כי העותר יחויב באגרה בהתאם להחלטות קודמות שניתנו בעניינו ואף קיבלו תוקף בבימ"ש עליו.
העתירה אינה עוסקת בעניין רפואי אלא בבקשת העותר לקראת נסיעה שצפויה לו ביום 29.3 לביקור במר"ש, מועד שכבר חלף, מדובר בעתירה שהעותר הגיש כששהה באשל, היא אינה רלוונטית ולכן מבקשים למחוק אותה.

העותר:
ציינתי בעתירה בקשה לסעד, טענתי שכשאני מגיע לנסיעות מונעים ממני במעבר, אם אני לא מגיע למר"ש שם שומרים על הזכויות שלנו, זורקים אותנו במעבר, מונעים ממני ארוחות שלמות, מונעים מאיתנו מים חמים, שמים אותנו בתא שם אין מקום גם לאסירי חוליה. גם את הדיאטה שלי, אני אמור לקבל מזון מיוחד, הם אומרים שאני מגיע בנסיבות לא מעניין אותם את הדיאטה שלי לא אקבל. כלומר הזכויות הבסיסיות שלי בהנחיות, מים חמים, ארוחה, לא תמיד אני מקבל שם, מה שקורה שם זה ג'ונגל שלם. רציתי להביא את היומנים על התלונות שהגשתי, אני חסר אסמכתאות כאן כדי להציג.
אני מבקש דחיית מועד הדיון כי אני רוצה להביא את כל האסמכתאות שתינתן לי האפשרות להיות בהליך שווה מול המשיב ולהפריך טענות ב"כ המשיב.

ב"כ המשיב:
אני מתנגדת. מדובר בעתירה שהוגשה לפני מספר חודשים.

העותר:
התשובה הגיעה אלי רק לפני מספר ימים. יש לי את החלטות של אליה ביטן מחוזי באר שבע, וגם לעניין הניירת.

<#7#>
החלטה

העותר מופסק באמצע דבריו.
הפרוטוקול מעיד כי ביהמ"ש שמע העותר בקשב רב, אלא שדבריו מנותקים לחלוטין מעניין העתירה.
ביהמ"ש דן בעתירה בלבד.
העתירה הוגשה ביום 25.3.15 בבימ"ש מחוזי באר שבע בעניין נסיעה הצפויה ביום 29.3.15 לצורך בדיקה במר"ש, שתערך ביום 30.3.15.
העותר מראש קובל על כך שבעבר נמנעו ממנו ארוחות, מים חמים, מים לשתיה רגילה, קיבל איומים לעתיד ומבקש במסגרת העתירה שזכויותיו תשמרנה ולחילופין מבקש, שיגיע בסטטוס של אשפוז במר"ש.
זה נושא העתירה ואין בלתו.
העותר שפוט ל-39 שנים ועוד 277 יום בגין עבירות מין, התפרצות למגורים, איומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, הופעל מאסר על תנאי, תחילת ריצוי מאסר ביום 13.12.99, תום מאסר 29.9.2039, מאסר שני, קטגוריה א', עבריין מין.
מיותר לציין כי משהוגשה העתירה, הייתה זו עתירה עתידית. מיותר לציין, כי מועד בדיקת המר"ש חלף זה מכבר. מיותר לציין כי אין ביהמ"ש עוסק בעתירות עקרוניות. היה מקום לבטל העתירה לנוכח האמור לעיל מבעוד מועד, עולה מתשובת המשיבה כי סגל בית הסוהר בשרון ביקש את העותר לבטל העתירה, אך העותר סרב.
נוכח כך והאפשרות לחסוך זמנו היקר של ביהמ"ש ולחסוך זמן ב"כ המשיב מטיפול בעתירה זו, יש מקום לחייב העותר באגרה. לעניין זה אציין, רע"ב 6188/11 ניתן על ידי כב' השופט רובינשטיין, אין מקום לפטור העותר מאגרה. העתירה נדחית.
אגרה תשולם.
<#8#>
ניתנה והודעה היום כ"ב סיוון תשע"ה, 09/06/2015 במעמד הנוכחים.

נגה אהד , שופטת בכירה