הדפסה

משטרת ישראל תחנת עכו נ' מרעי

בפני כב' השופט אברהים בולוס
המבקשת
משטרת ישראל תחנת עכו

נגד

החשוד
פואד מרעי

<#2#>
נוכחים:
ב"כ המבקשת – מר מאיר לוי
החשוד – הובא
הסנגור – עו"ד עפר אלמלם-הכהן, ס. ציבורי

פרוטוקול
החוקר:
אני חוזר על הבקשה. מציג לעיון בית המשפט את תיק החקירה. מציג רשימת פעולות חקירה לביצוע. הוגש וסומן מש/1. אני מפנה לעברו הפלילי של החשוד, הכולל מאסר על תנאי. קיימת מסוכנות גבוהה. החקירה טרם הסתיימה. יש בני משפחה נוספים שצריכים להיחקר.

החוקר משיב לשאלות הסניגור:
ש. תפרט בבקשה מה האלימות שהמתלוננת טוענת שהחשוד הפנה כלפיה?
ת. היא טוענת שהחשוד דחף אותה והיא קיבלה בראש, איים עליה שיהרוג אותה והדבר שעומד מאחורי זה, שהחשוד רוצה שהיא תיתן לו כסף לרכישת סמים. זה מעיד על מסוכנות. יש עדים נוספים שצריכים להיחקר.
ש. האירוע היה אתמול בשעות אחה"צ?
ת. אתמול בלילה. היא הגישה את התלונה בשעה 01.30 לפנות בוקר.
ש.ת. החשוד נעצר בשעה 00.15. המתלוננת הזמינה משטרה, החשוד יצא מהבית, עצרו אותו ואז היא הגיעה למשטרה לתת עדות.
ש. מתי החשוד השתחרר מהכלא?
ת. לטענת המתלוננת, החשוד השתחרר מהכלא לפני חודשיים.
ש. האם היא נשאלה בחקירה אם היא הוציאה נגד החשוד צו הגנה, או למה היא לא הוציאה נגדו צו הגנה?
ת. היא לא הוציאה. אז מה? הם טענו שהם מטופלים ברווחה.
ש. אני מבין שמדובר באיום מילולי בלבד?
ת. כן.
ש. האם מאז שהוא יצא מהכלא הוא נקט כלפי באלימות?
ת. אני לא יודע. המתלוננת אומרת שהחשוד כל הזמן צועק ומאיים ולא מדובר במקרה בודד. כנראה שאתמול זה הגיע לשלב של אלימות, אז היא הזמינה משטרה.

נציג המבקשת מסכם:
חוזר על הבקשה. האישה מאוד חוששת מהחשוד וטוענת שהוא אלים ומפחיד אותה.
 
הסניגור מסכם:
מדובר בזוגיות של 42 שנה. יש להם ילדים משותפים. המתלוננת יודעת שהוא משתמש בסמים. היא קיבלה אותו בעבר, מקבלת אותו בהווה וככל הנראה גם תקבל אותו בעתיד. מהרישום הפלילי של החשוד, עולה שמדובר באדם שהעבירות שעבר אינן עבירות כלפי בת זוג, למעט העבירה האחרונה שבגינה הוא ריצה מאסר. בנוסף לכך, מאז שהחשוד שוחרר מבית הסוהר, הוא לא תקף אותה, בכל אופן המתלוננת לא התלוננה. עמדה למתלוננת הזכות להוציא נגד החשוד צו הגנה ושהוא לא יוכל לחזור אל אותו בית והיא לא עשתה כן, ז"א שהיא כן רצתה שהוא יחזור הביתה. המתלוננת מכירה את האדם שאיתו היא חיה בבית. החשוד מעביר למתלוננת את כל הקצבה שהוא מקבל מהמל"ל והיא נותנת לו כסף לצרכיו הבסיסיים והקיומיים. רק מהתלונה שלה קם החשד הסביר, אולם, יחד עם זאת, ביהמ"ש צריך לשאול האם קיימת עילת מעצר מבלי להתייחס למאסר המותנה. המתלוננת גירשה את החשוד מהבית אתמול, הוא לקח את הדברים שלו והיה דין ודברים בדלת. האם בגלל אותה דחיפה ונפילה שלה על אותה ספה ונגיד שנאמר בעלמא שהיה איום של "אני יהרוג אותך" או משהו כזה, מצדיק להאריך את מעצרו של החשוד מאחורי סורג ובריח, או להשתמש בהרחקה מהכפר לפרק זמן של שבוע עד 10 ימים ולתת למתלוננת אפשרות להוציא צו הגנה. החשוד מוכן לעזוב את הבית באופן קבוע. בנסיבות, אני מבקש לשחרר את החשוד בכל תנאי מגביל כולל הרחקה מהמתלוננת ומהכפר.

<#4#>
החלטה
החשוד נעצר ביום 13.6.13, וכעת מונחת בפני בקשה שבגדרה המבקשת עתרה כי אורה על הארכת מעצרו של החשוד למשך 5 ימים.
 
כפי שנטען בבקשה, מיוחס לחשוד תקיפת בת זוג ואיומים.
 
עיינתי בתיק החקירה וגם שמעתי את טענות הצדדים, ונחה דעתי כי בנסיבות, קיים חשד סביר הקושר את החשוד למיוחס לו בבקשה.
 
המבקשת הציגה לעיוני פעולות חקירה לביצוע, מש/1. חלק מפעולות החקירה הינו חקירת עדים המוכרים לחשוד, מכאן אני סבור ששחרורו עלול לשבש את המשכה התקין של החקירה ואף לגרום ולהביא להשפעה על עדים.

מעבר לכך, קיימת הצדקה להמשך מעצרו של החשוד, בשל הסכנה הרבה הנשקפת ממנו, לכאורה, כלפי המתלוננת לנוכח המיוחס לו בבקשה וכן על רקע עברו הפלילי וקיומו של מאסר על תנאי בר הפעלה.

לאור האמור לעיל, ובהתחשב בהיקף פעולות החקירה שבכוונת המבקשת לבצע, אני נעתר לבקשה ומורה על הארכת מעצרו של החשוד עד ליום 16/6/13, שעה 12:00.

החלטה זו מהווה צו מעצר.

<#3#>

ניתנה והודעה היום ה' תמוז תשע"ג, 13/06/2013 במעמד הנוכחים.

אברהים בולוס, שופט
הוקלד ע"י: ענת ויצמן-אמזלג