הדפסה

מוואסי ואח' נ' עתאמנה

בפני
כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

תובעים

1.ח'אלד מוואסי
2.נוהא מוואסי

נגד

נתבע

עומר עתאמנה

החלטה

בפני תביעה כספית, על סך של 50,634 ₪, שניתן בה פסק-דין בהעדר התגוננות, והוגשה בקשה לביטול פסק-הדין.

בתום הדיון שהתקיים בפני, ובנסיבות, הסכימו הצדדים כי הסכסוך יוכרע לפשרה על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על החומר שבתיק, באופן שהסכום שיהיה על הנתבע לשלם לתובעים ינוע בין 20,000 ₪ לבין 35,000 ₪.

טענות התובעים, בקליפת אגוז, הן כי דין הבקשה לביטול פסק-הדין להימחק מחמת האיחור שבהגשתה, ולהידחות לגופה, מחמת שנימוקיה אינם מצדיקים את קבלתה; ולגופו של העניין, התביעה מורכבת מפרשייה סבוכה של רכישת מכוניות והחלפתן, אולם סכומה מבוסס על יתרת חוב נטענת של הנתבע כלפי התובעים, על הפרשי מחיר בין שוויו האמיתי (הנטען) של רכב שרכשו התובעים מהנטען לבין שוויו כפי שהוצג להם וכפי ששולם על ידם, ועל פיצויים כלליים בגין השחתת זמן ועגמת נפש.

טענות הנתבע, בקליפת אגוז, הן כי דין הבקשה לביטול פסק-הדין להתקבל, בנסיבות ומנימוקיה, ומאחר שהתביעה מופרכת; ולגופו של עניין, הנתבע מכחיש את יתרת החוב, מכחיש את ההפרש הנטען בשווי הרכב, ואילו הנזקים הכלליים, ככל שמגיע בעבורם פיצוי, הרי שהם נופחו בהפרזה.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, ושמעתי טיעונים מחוץ לפרוטוקול, ולאחר שהבאתי בחשבון את המצב הדיוני בו אנו מצויים, את סיכויי הבקשה לביטול פסק-הדין, ואת סיכויי התביעה על רכיביה, אני קובע שיהיה זה נכון וצודק לחייב את הנתבע לשלם לתובעת סך כולל של 31,500 ₪ .

הנתבע הפקיד סך 50,000 ₪ בקופת בית המשפט. אני מורה על חילוט סך של 31,500 ₪ מתוך הערבון והעברתו לתובעים באמצעות ב"כ, ועל החזרת היתרה לנתבע באמצעות ב"כ.

ניתן היום, י"ד אייר תשע"ד, 14 מאי 2014, בהעדר הצדדים.