הדפסה

מדינת ישראל נ' מזרחי

לפני
כב' ה שופטת מרים קסלסי

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

נגד

יהונתן מזרחי

ע"י ב"כ עוה"ד יוני שניאור
הנאשם

גזר דין

בהכרעת הדין מיום 9/2/14 הורשע הנאשם על פי הודאתו בעבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף, בזמן פסילה וללא ביטוח חובה בתוקף. בעברו של הנאשם עבירות דומות וכן עבר פלילי.
הנאשם בן 63, אלמן (אשתו נפטרה ממחלת הסרטן לפני כשנה וחצי) , הנאשם חלה בסרטן לפני כעשרים שנה ומאז עבר ניתוחים חוזרים וטיפולים רפואיים. כיום נוטל תרופות ובעל היתר לשימוש במריחואנה רפואית. לטענתו עבר העבירות כחודש לאחר פטירת אשתו בתקופה בה היה נתון בסערה רגשית. להערכת קצינת המבחן מדובר בסוג של "פיצוי עצמי" על תחושות קיפוח ותסכול שחווה.
המלצת שירות המבחן היתה להפנותו לעבודות שירות.
המאשימה ביקשה להשית עליו מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה, פסילה על תנאי וקנס ואילו הסנגור ביקש לאמץ המלצת שירות המבחן, להתחשב בנסיבותיו של הנאשם, להפחית מתקופת הפסילה, על מנת שיוכל לחדש רישיונו ולהתחשב בגובה הקנס.
הנאשם הופנה לממונה על עבודות השירות, חוות דעתו חיובית.
מתחם הענישה בעבירות של נהיגה בזמן פסילה או ללא רישיון נהיגה בתוקף נע בין מאסר על תנאי למאסר בפועל. במקרה הנוכחי, היות שמדובר בעבירה חוזרת, יש להשית מאסר בפועל, אולם אין מניעה לעשות כן בדרך של עבודות שירות. הדחייה במתן גזר הדין נועדה בין היתר לאפשר לנאשם להציג רישיון נהיגה בתוקף, אולם הוא לא הצליח לעשות כן.

לנוכח האמור לעיל, יוטלו על הנאשם העונשים הבאים:
מאסר בן חודשיים, אשר יבוצע בדרך של עבודות שירות. הנאשם יתייצב ביום 29/10/14 בשעה 8:00 במפקדת מחוז דרום לצרכי הצבתו. עבודות השירות יבוצעו בעמותת "אכלו רעים". לבקשת הממונה על עבודות השירות אני מבהירה לנאשם כי היה ולא יעמוד בתנאי עבודות השירות, הוא ייאלץ לרצות יתרת התקופה מאחורי סורג ובריח.
מ אסר של 4 חודשים וזאת על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא אם ינהג בשכרות, או תחת השפעת אלכוהול או סמים, או בזמן פסילה, או ללא רישיון נהיגה בתוקף.
פסילה למשך 6 חודשים. הפסילה תחל מהיום. אין צורך בהפקדה. הנאשם יוכל במהלך תקופת הפסילה לגשת לבחינות משרד הרישוי. היה ויסיר כל המגבלות אשקול בחיוב קיצור תקופת הפסילה.
פסילה בת 11 חודשים וזאת על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא אם ינהג בזמן פסילה, בשכרות או תחת השפעת סמים או אלכוהול או ללא רישיון נהיגה בתוקף.
קנס בסך 1,000 ₪ או 4 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב-4 תשלומים, החל מיום 20/10/14.

ניתן והודע היום 2 בספטמבר 2014 בנוכחות הצדדים.

זכות ערעור בתוך 45 ימים מהיום.