הדפסה

מדינת ישראל נ' לבקובסקי(עציר) ואח'

בפני כב' השופטת הבכירה איטה נחמן

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
.1.ודים לבקובסקי (עציר)- בעניינו
.2.רוסלן פיסחוב (עציר)
.3.סאלי נחשונוב
.4.אייל ניסנוב
.5.יוסף חן
<#2#>
נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד טל חיים ניסנוב
הנאשם 1 הובא באמצעות שב"ס וב"כ עו"ד חיה מלול

פרוטוקול
בעניינו של נאשם 1
<#3#>
טיעונים לעונש
ב"כ המאשימה:
הנאשם יליד 1988, הודה בכתב אישום מתוקן, צרף תיק נוסף . לחובתו של הנאשם הרשעות קודמות. לחובתו מאסר מותנה. בהתאם להסדר אליו הגיעו הצדדים, מבקשת מבית המשפט לכבד את ההסדר ולהטיל על הנאשם 21 חודשי מאסר הכוללים מאסר על תנאי בקיזוז ימי מעצרו 13.7.14 עד 12.8.14 ו-4.3.15 ועד היום.
מגישה רישום פלילי – מסומן עת/1.
מאסר על תנאי להפעלה עת/2.
מבקשת לכבד את ההסדר, להטיל על הנאשם מאסר מותנה. כמו כן נבקש פיצוי למתלוננים עד תביעה 3 בתיק שמצורף, וכן לעדי תביעה 1,11 ו-3 בתיק העיקרי. נבקש השמדת המוצגים בתיק המצורף וכן קנס.

ב"כ הנאשם:
נבקש לכבד את ההסדר. ביהמ"ש היה בהליך הגישור, בתיק היו בעיות ראייתיות ולכן התביעה יחד איתנו הגענו לענישה כפי שהוצגה היום לביהמ"ש.
בנוסף יש אשומים 1 ו-4 שחברתי מבקשת בגינם פיצוי. לגבי אישום 2 לא נפרץ לא נגנב ולא נעשה נזק.
לכן לא ברור מדוע מבקשים פיצויים בסעיף הזה, מה שלא טען לגבי נאשמים אחרים, לגבי הנאשם האחר שהודה עם מרשי בסעיף הזה.
לגבי אישום 4, במסגרת תיקון כתב האישום נרשמו כל מיני מסמכים ודברים שלפי טענת התביעה נלקחו מהמתלונן באישום הזה.
בסופו של דבר בהליך הזה לפעמים וברוב המקרים מגישים תביעה נגררת, לפי הודעת המתלוננת באישום הרביעי, נלקח 4 טבעות, שעון אחד שרשרת, צמידים עגילים ובושם.
אין 5000 ₪ ואין שעונים ,מפנה לעמ' 1 שורות 7-10 .חלק מהציוד הוחזר לה לפי מזכר של אחד השוטרים מחשבים הוחזרו, דיסק און קי, חלק מהציוד הוחזר. לא ראוי לשמש ערכאה אחרת בטעות.
אני לא מתעלמת מהעבר הפלילי של הנאשם, אבל אני חיבת לומר שלנאשם יש נסיבות מאוד קשות, אביו נטש אותו בגיל צעיר, אמו התחתנה שוב, נפלט ממסגרות. אפשר לקרוא לזה ילד עזוב. לצערי היה לו קושי לקחת את היכולות שלו למקומות טובים. הוא הלך להליך טיפולי מזה פעם ראשונה נמצא בהליך טיפולי, נבקש להמליץ להשאיר אותו בהליך הטיפולי לקדם אותו, המצב הכלכלי של אמו של הנאשם, מי שיישא בתשלומים זו אימו שיש לה מנשואים חדשים 8 ילדים קטנים. נבקש גם בענין הזה להתחשב גם בענין הפיצוי והקנס.
אנחנו נבקש שאם ביהמ"ש כן נותן פיצוי וקנס, לחלק לתשלומים לצור מצב שתשלומי הפיצוי יהיו קודמים שהנאשם יוכל לשאת בעלויות, שתהיה לו יכולת לשלם , יש לו 2 ילדים מעבר לעובדה שהמצב הכלכלי קשה.
נבקש ללא התנגדות של המאשימה לדעתי לנאשם במסגרת תיק הקודם נתפסו 2 מכשירי טלפון, מכוון שהסתיימו התיקים נבקש החלטה להחזיר לאימו של המבקש.

הנאשם:
אין לי מה להוסיף.
<#4#>
גזר דין

לאחר ששקלתי את כל הנסיבות הצריכות לעניין ובהן גילו של הנאשם, נסיבות חייו, עברו הפלילי, כתב האישום שתוקן משמעותית , חלוף הזמן מאז ביצוע העבירות, הודאתו של הנאשם וחסכון בזמן שיפוטי יקר, והאינטרס הציבורי, מוצאת אני לנכון לכבד את הסדר הטיעון בהיותו מאזן נכונה בין האינטרסים השונים ומשקף מדיניות ענישה ראויה, והולם את מתחמי הענישה כפי שנקבעו מעת לעת בפסיקה, וגוזרת על הנאשם את העונשים הבאים:

א. מאסר בפועל למשך 18 חודשים .
ב. מורה על הפעלת המאסר על תנאי בן 6 חודשים מת.פ. 5072/09 (בית המשפט השלום ב נתניה), מיום 12.10.09 , בחופף ובמצטבר לעונש זה .
כך שהנאשם ירצה 21 חודשי מאסר בפועל מיום מעצרו 4.3.15 ובניכוי ימי מעצרו 13.7.14 עד 12.8.14.
ג. מאסר על תנאי למשך 10 חודשים והנאשם לא יישא עונש זה אלא אם יעבור בתוך 3 שנים מיום שחרורו מהמאסר עבירות כנגד הרכוש מסוג פשע.
ד. מאסר על תנאי למשך 7 חודשים והנאשם לא יישא עונש זה אלא אם יעבור בתוך 3 שנים מיום שחרורו מהמאסר עבירות כנגד הרכוש מסוג עוון למעט עבירה על סעיף 413 בחוק, הפרת הוראה חוקית וקשירת קשר לעשות פשע .
ה. קנס כספי בסך 1000 ₪ או 100 ימי מאסר תמורתו.
ו. פיצוי בסך 1000 למתלונן מר מאור אודי ע"ת /7 בת.פ. 44768-03-15.
ז. פיצוי בסך 1000 למתלונן מר בוריס צוויק ע"ת/ 3 בת.פ. 27029-07-14.
ח. הקנס והפיצוי ישולמו ב-3 תשלומים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 1.4.16 וב-1 לחודש שלאחר מכן. לא ישולם תשלום במועדו, תעמוד מלוא יתרת הקנס לפירעון מיידי.
כל סכום שיופקד בקופת בית המשפט ייזקף תחילה לטובת הפיצוי.
המאשימה תודיע למתלוננים על פסיקת הפיצוי לטובת ם ותעביר למזכירות בית המשפט בתוך 3 ימים את פרטי הם העדכניים.
מוצגים – בת.פ. 27029-07-14 יושמדו.
פלאפונים שנתפסו יוחזרו לאימו של הנאשם.
כספים שהופקדו בתיק מ"ת 26969-07-14 יועברו לעו"ד חיה מלול, לבקשת הנאשם.
תשומת לב שלטונות שב"ס בדבר הצורך בהמשך הטיפול אותו החל הנאשם בבית הכלא.
זכות ערעור תוך 45 יום מהיום
<#5#>

ניתנה והודעה היום כ"ב אדר א' תשע"ו, 02/03/2016 במעמד הנוכחים.

איטה נחמן, שופטת בכירה

הוקלד על ידי סופיה עטיה