הדפסה

מדינת ישראל נ' יורובסקי(עציר)

לפני כבוד ה שופטת רחלי טיקטין עדולם

מבקשת
מדינת ישראל
ע"י החוקר שמואל שמואל

נגד

משיב
ולדימיר יורובסקי (עציר)
ע"י ב"כ עוה"ד בונדר

<#1#>

פרוטוקול
נציג המבקשת, לאחר שהוזהר כחוק:
חוזר על הבקשה ומצהיר כי כל האמור בה אמת.
מבקש להגיש לעיון ביהמ"ש את תיק החקירה, ומבקש להוסיף כי זוהי בקשה רביעית להארכת מעצרו של המשיב בחשד של אספקת סם והחזקת סם שלא לצריכה עצמית. טרם התקבלה חוות דעת. גם היום יצרנו קשר עם המעבדה. חוות הדעת עדיין לא מוכנה. נבקש להאריך את המעצר לפרק זמן קצר וסביר. בדיקת החומר נייס גיי אורכות זמן. אבקש לפחות עוד 72 שעות. חברי החוקר ג'וברין דיבר עם המעבדה.

החוקר מר ג'וברין אבו כף:
דיברתי עם המעבדה לפני חצי שעה ונמסר לי שהבדיקה טרם הסתיימה ולא ידוע להם מתי תסתיים.

ב"כ המבקשת מסכם:
לא מדובר במצב שאנו נתקלים בו לראשונה וביהמ"ש צריך להמציא את הגלגל. סיטואציה זו כבר נידונה בערכאות הגבוהות וניתנו החלטות של ביהמ"ש העליון . מפנה להחלטת כב' השופט לוי אדמונד, בש"פ 1561/11 וכן להחלטת כב' השופט ואגו תיק 42151-01-12 בשני המקרים האלה הוחלט: "מי שלא הוגשה חוות דעת באשר לטיבו של החומר שנתפס, להורות של שחרורו של המשיב בערבות עצמית ואישית לכל היותר. מדובר כאן בשני מקרים קיצוניים מהמקרה דנן. בענייננו איסוף החומר הסתיים עובר ליום א' ומאז המשיב מצוי במעצר כאשר המבקשת שבה ומבטיחה שתוגש חוות דעת תוך 48 שעות ובסוף מגיעה לדיון ללא חוות הדעת. בשני המקרים הנ"ל היה מדובר בחשד להחזקת חומרים מסוכנים קוקאין והירואין, ונקבע כי מדובר בסמים קשים במיוחד, שהיחס אליהם פחות סלחני ואם כך הוא שם, הרי שבעניינו של המשיב קל וחומר. אבקש להורות על שחרורו בתנאים של ערבות עצמית. אין לנו מפקחים.
עובדה שאף אחד לא הסתמך על הודאתו.
ככל שאכן יוכחו הדברים להם טוענת המבקשת, לכל היותר אפשר להאשים את מרשי באספקת חומר מסוכן ומדובר בעבירה במדרג הנמוך.
עובדה שהמדינה לא מגישה כתב אישום. אין די בהודאתו ובוודאי שאין די באמירתו. מה שרלבנטי זה שמדובר במשיב נעדר עבר פלילי שעצור זמן רב.

המשיב:
אני עובד באולם אירועים כטבח.

<#2#>
החלטה
בפני בקשה להארכת מעצרו של המשיב בגין חשד ליבוא יצוא, אספקת סמים מסוכנים, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, ומסחר החזקת והפצת חומר אסור.
יש חשד סביר לאספקת סם והחזקה שלא לשימוש עצמי.
יש הודאה של המשיב בדבר אספקת חומר שהוא כינה נייס גיי. כמו כן נמצאו בביתו של המשיב 7 שקיות נייס גיי במשקל 99 גרם ברוטו.
מדובר בהארכת מעצר רביעית.
התיק מוכר לי מהארכת מעצר ביום 23.08.15. אז התבקשו עוד 48 שעות על מנת לקבל חוות דעת סם ולכן הארכתי את מעצרו של המשיב עד 25.08.15. ב- 25.08.15 הופיעו הצדדים בפני כב' השופט אמוראי אשר האריך את המעצר עד היום. בית המשפט הורה בהארכת מעצר זו כדלקמן: "על גורמי החקירה לפעול לקבלת חוות הדעת בדחיפות ולהגיש את כתב האישום בתום הימים שנטענים כעת".
היום הגיעה המשיבה בבקשה להארכת מעצר נוספת. המשיב עצור מאז 19.08.15. כלומר, 9 ימים. לשאלתי ענה ב"כ המבקשת כי שוחח עם המעבדה הבוקר, ואין צפי למועד בו צפויה להתקבל חוות הדעת.
המשיב נעדר עבר פלילי.
בנסיבות אלו הייתי נכונה לשקול לשחררו לחלופת מעצר, אולם אין כזו להציע.
לפיכך אני מורה על המשך מעצרו של המשיב עד ליום 30.08.15 בשעה 13:00.

<#3#>

ניתנה והודעה היום י"ב אלול תשע"ה, 27/08/2015 במעמד הנוכחים.

רחלי טיקטין עדולם , שופטת