הדפסה

מדינת ישראל נ' חלאילה

לפני כבוד ה שופט שלמה בנג'ו
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמת
מונה חלאילה
<#2#>
נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד שרון מרקוביץ'
ב"כ הנאשמת: עו"ד ג'ורג' שחאדה
הנאשמת: בעצמה
פרוטוקול
ב"כ הצדדים:
הגענו להסדר טיעון לפיו הנאשמת תודה, תורשע ויוטלו עליה העונשים הבאים:
9 חודשי פסילה בפועל, תוך הפעלת תנאי מהרשעה מס' 2, בחופף לפסילה, כך שסך הכל תרצה 9 חודשי פסילה בפועל, פסילה על תנאי וקנס לשק"ד.

הערת ביהמ"ש: ביהמ"ש מזהיר כי אינו קשור בהסדר הטיעון והוא רשאי לגזור עליו עונשים לפי שיקול דעתו.

ב"כ המאשימה:
אבקש לכבד את ההסדר. מגיש גליון הרשעות קודמות.

ב"כ הנאשמת:
בשם מרשתי, אנו מודים בעובדות כתב האישום. מבקשים לכבד את ההסדר. היו לנאשמת חובות בהוצאה לפועל, ההגבלות בוטלו, עשתה 3 קורסי נהיגה, עברה את המבחן העיוני, נשאר לה מבחן מעשי לבצע והיא אמורה לבצע אותו בזמן הקרוב, נבקש לצורך כך במידה ויוטל עונש פסילה, שהפסילה תחול בעוד 3 חודשים, כך שיהיה לה רישיון נהיגה ותפקיד אותו. הגענו להסדר טיעון לאחר מספר כשלים שנתגלו בתיק, יש טעות בשם של הנאשמת, נרשם שם אחר. הנאשמת בת 55, נוהגת מ1996, יש לה 28 הרשעות, חלק מההרשעות בגין רכב שנרשם על שמה, על כך היא לא הגישה שום דבר, לכן ההרשעות על שמה ושייכות לה. יש לה 7 ילדים. היא אלמנה, 5 בגירים, שתי בנות קטינות. יש לה בן בן 26 שהוא חולה סרטן. העבירה בוצעה ליד דירת המגורים, כאשר באותה עת, גם השוטר ראה שהיא לוקחת את הבן שלה, שחולה סרטן, ומבהילה אותו לקופת חולים בעקבות אירוע שקרה לו. הוא חולה סרטן, הכתובת היא המגנים 30, הכתובת של הבן. ההסדר הוא ברף הענישה המקובל.

הנאשמת:
אני מודה בעובדות כתב האישום בכך שנהגתי ללא רישיון נהיגה תקף, שפקע במרץ 2007. אני מבינה שביהמ"ש אינו קשור בהסדר הטיעון והוא רשאי לגזור עלי עונשים לפי שיקול דעתו. התקשרו אליי, באתי במונית, הבן שלי היה מחוסר הכרה. אני הגעתי לבית של הבן שלי במונית ובאתי לקחת אותו עם הרכב שלו ולכן נהגתי עם הרכב. אני הייתי בתחנת משטרת חיפה, רציתי להגיש תלונה, העבירות היו בדרום, אמרו לי להוכיח. ניסיתי כמה פעמים לדבר עם משרד הרישוי ואמרו לי לשלם עד הקנס האחרון.

<#3#>
פסק דין

על יסוד הודאת הנאשמת, אני מרשיע אותה בעבירה המיוחסת ל ה בכתב האישום.

הצדדים הגיעו להסדר טיעון הכולל מרכיבים עונשיים ומבקשים שביהמ"ש יכבד את ההסדר.

הנאשמת שבפניי, ילידת 1961, מחזיקה ברישיון נהיגה משנת 1996, רשיונה פקע במרץ 2007, צברה לחובתה 33 הרשעות קודמות, ביניהן, עבירות זהות, שחוזרות על עצמן.

הנאשמת מתרצת את ריבוי העבירות, בכך שתעודת הזהות שלה אבדה, ואדם אחר השתמש בזהותה. ברם, אין בפניי כל ראייה לכך שהמרשם אינו משקף את האמור בו, ב"כ הנאשמת מודה בכך, וער לכך. לפיכך, יש לקבוע כי מדובר בנאשמת רצידיוויסטית, אשר חוזרת ועוברת את העבירות פעם אחר פעם.

עם זאת, יש לקחת בחשבון, כי הנאשמת פעלה להסרת המחדלים. לדבריה, סילקה את כל החובות, אשר מנעו ממנה הוצאת רישיון נהיגה, עשתה בימים אלה ממש, לקבלת רישיון נהיגה, והיא צפויה לעבור מבחן מעשי.

בנסיבות אלה, העונש המוסכם סביר. כמו כן, אני מוצא לנכון, לעכב את הפסילה, על מנת לאפשר לנאשמת לקבל את רישיון הנהיגה, ולבצע את ההפקדה, לאחר שתקבלו, וזאת על מנת לחלץ את הנאשמת מהמעגל השוטה בו היא מצויה, לפיו בהעדר רישיון נהיגה תקף, היא שבה וחוזרת על ביצוע העבירות.

אשר על כן, אני גוזר על הנאשמת את העונשים הבאים:

9 חודשי פסילה בפועל.
אני מפעיל פסילה מותנית של 3 חודשים, מתיק 6897-07-12, גזר דין מיום 12.2.13 בית משפט שלום לתעבורה חיפה.
הפסילה המותנית תופעל בחופף, כך שסך הכל תרצה הנאשמת 9 חודשי פסילה בפועל.

הפסילה תיכנס לתוקף החל מיום 20.3.16 שעה 09:00, שאז תפקיד הנאשמת את רישיון הנהיגה בתיק ביהמ"ש. מובהר לנאש מת, כי גם אם לא תפקיד את רישיון הנהיגה, היא פסולה מנהיגה מאותו מועד , אך הפסילה תימנה רק משעה ש תבצע את ההפקדה בתיק ביהמ"ש.

ככל שלא תעבור הנאשמת את המבחן המעשי, מובהר לה כי עליה להפקיד תצהיר, בצירוף אישור סטטוס, על מנת שפסילתה תימנה, שאם לא כן, פסילתה לא תימנה.

3 חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים.

קנס בסך 1,500₪ או 15 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב-5 תשלומים שווים, פיגור יעמיד את מלא הקנס לפרעון מיידי ויפעיל את עונש המאסר שלצידו.

זכות ערעור לביהמ"ש מחוזי בחיפה תוך 45 יום מהיום.
<#4#>

ניתן והודע היום י' שבט תשע"ו, 20/01/2016 במעמד הנוכחים.

שלמה בנג'ו , שופט