הדפסה

מדינת ישראל נ' בנטו(עציר)

בפני כב' השופטת נעה תבור

המבקשת
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב
נתנאל בנטו (עציר)

<#1#>
נ ו כ ח י ם :
ב"כ המבקשת : עו"ד יהונתן גנץ

ב"כ המשיב : עו"ד אבישג כהן
המשיב הובא ע"י השב"ס

פרוטוקול

ב"כ המשיב :
כפי שסברתי בדיון הקודם, שזה תיק לשחרור בעיקר לאחר עיון בחומר הראיות, אני סבורה שזה לא תיק למעצר עת"ה.
יש ראיות, אבל המסוכנות הנלמדת היא כזו שמצדיקה שחרור ולא רק מצדיקה שחרור, אלא מקסימום הגשת כתב אישום בהליך רגיל. יש סכסוך בין שני אחים, גם האח השני נחקר, האח המתלונן נחקר תחת אזהרה, הוא מודה שהוא איים על המשיב, אחותו שהיא עדה אובייקטיבית לחלוטין, מחזקת את גרסת המשיב בנקודה זו, שהוא איים עליו, שהוא איים לפגוע ברכוש שלו, במחשב שלו. המשיב מוסר גרסה לשוטרים שמחזק עם עדות אובייקטיבית. האמא אומרת – הם התחילו לאיים אחד על השני שהם יהרסו את המחשבים – זה מלמד על התנהלות בבית.
שוחחתי עם אמו, היא צריכה להגיע. אבקש לקבוע תנאי שחרור שיבטיחו התייצבותו להליכים המשפטיים. התיק הזה מסתיים במאסר על תנאי, הוא יושב יותר ימים ממה שהוא היה מקבל במצב אחר.

ב"כ המבקשת :
אני חוזר על הבקשה.
נכון להסכים עם חברתי שזה בהחלט תיק שסובל חלופת מעצר, סבור שלא מספיק הרחקה בלבד. הוא אומר – הייתי עצבני, לקח סכין וחורר את הדלת – זה לא איומים בעלמא, אלא לקח סכין ורדף אחרי אח שלו וחורר את הדלת. יש לו עבירות אלימות, נכון להסכים שהתיק הזה יכול לסבול חלופה, אבל לא הרחקה בלבד.
אבקש לבצע הקראה.

ב"כ המשיב:
קראתי למשיב את כתב האישום, הוא מכיר את תוכנו וישיב עליו בפני המותב בתיק העיקרי.

<#5#>
החלטה

למשיב מיוחסות עבירות של איומים והיזק לרכוש במזיד. מדובר בוויכוח בין המ שיב לאביו אשר במהלכו נכנס המתלונן למקלחת וסגר את הדלת והמשיב לקח סכין מטבח, איים להרוג את אחיו ולדקור אותו ודקר את הדלת.

אין מחלוקת בדבר קיומן של ראיות לכאורה. מכל מקום, עיינתי בתיק החקירה ומצאתי כי הדברים מבוססים היטב בראיות. בעברו של המשיב הרשעות קודמות. מהודעת המתלונן עולים איומים בנוסח "אני אדקור אותך כשאתה תישן" . עילת המעצר ברורה. צודקת הסנגורית כי יש צורך להרחיק את המשיב מאחיו, אולם בביהמ"ש לא התייצבה כל חלופה ולכן לא ניתנה משמעות מעשית להרחקה האמורה. לא התייצבו ערבים, לא התייצבו מפקחים ולכן לא ניתן להשלים החלטת שחרור.

יש צורך בהצהרה על כתובת ברורה ומרוחקת, שבה ישהה המשיב ועל מי שיהיה מוכן להשגיח עליו לפחות בתקופה הקרובה. אין צורך גם במעצר בית מוחלט אבל גם יש צורך במלווה מפקח.

הדיון נדחה ליום 08 בנובמבר, 2015 , שעה 09:00 , כאשר המשיב יישאר במעצר עד להחלטה אחרת ויובא למועד הדיון באמצעות השב"ס .

אני מאפשרת למשיב 3 שיחות טלפון, על חשבון המדינה, לרבות טלפונים סלולאריים.

<#7#>

ניתנה והודעה היום כ"ב חשוון תשע"ו, 04/11/2015 במעמד הנוכחים.

נעה תבור , שופטת