הדפסה

מדינת ישראל נ' איליאסוב לוי(אסיר)

בפני כב' השופט דן סעדון
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
איליאסוב לוי (אסיר)

<#1#>
נוכחים
ב"כ המאשימה – עו"ד סמי מאיר
ב"כ הנאשם – עו"ד גולן
הנאשם – באמצעות שב"ס

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
מגיש גליון הרשעות. התובעת שהיתה בדיון הקודם הצהירה שעמדתנו למאסר בפועל, אבל אני מבקש להוסיף – מאסר מותנה, פסילה בפועל, פסילה מותנית והתחייבות.

ב"כ הנאשם:
בענין עבירה זו – אי חידוש רשיון נהיגה – זו לא עבירה מהתוספת ואין בצידה אפילו חובת פסילה ולכל המקרים שאני מכיר מדובר בפקיעה שנובעת כתוצאה מחובות כספיים או אי תשלום קנסות. לאחרונה עקב אי תשלום חובות הוצל"פ פרטיים.
זה תיק שצריך להעניש בעונש כמו שחברי מבקש?. זו לא עבירה בטיחותית או נהיגה בפסילה או בזיון בימ"ש.
לענין זה נדרש בימ"ש מחוזי בלוד ובת"א, כאשר המוטו הוא – עבירות של אי חידוש רשיון נהיגה זה לפי מספרחודשי הפקיעה. אין עונש מאסר. (מגיש פסיקה). מפנה ל- עפ 11890-05-14 מיום 7.9.14 שם הוטל מאסר בפועל והמחוזי ביטל אותו.
מבקש להטיל על הנאשם עונש בפסילה והתחייבות. הוא אב ל-4 ילדים ורוצה לפתוח דף חדש. העיכוב של החידוש היה בשל מאסר אחר.

<#4#>
גזר-דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה של נהיגה כאשר תוקף רשיון הנהיגה שלו פקע למעלה מ-6 חודשים. במקרה שלפנינו פקע הרשיון בחודש 6/07 והנאשם נהג בחודש 7/13, משמע מדובר על 6 שנות פקיעה.

ב"כ המאשימה טענה כי בתיק זה עמדתה למאסר וב"כ המאשימה בדיון כאן טוען כי על כך יש להוסיף רכיבים של מאסר מותנה, פסילה בפועל ופסילה מותנית ועוד.
הרקע לעמדה מחמירה זו נעוץ כנראה בעברו של הנאשם הנוהג משנת 2005 ומאז צבר לחובתו 25 הרשעות קודמות, ביניהן לא פחות מ-4 עבירות דומות לעבירה בה הורשע בתיק זה.
נוכח החזרתיות בעבירה, נטען כי העונש ההולם כולל רכיב מאסר ומאסר מותנה.

מנגד, טוען ב"כ הנאשם כי במקרים דומים אישר בית המשפט המחוזי ענישה הכוללת אמנם רכיב של פסילה ואולי גם מאסר מותנה, אך לא מאסר בפועל. כך למשל מפנה ל- ע.פ. 3141-08-07 וכן ל- ע.פ. 11890-05-14 מיום 7.9.14 , שם גם כן לא הוטל רכיב של מאסר בעביר דומה.

לאחר ששקלתי את עמדות הצדדים, הגעתי למסקנה כי חרף עברו המכביד של הנאשם והיות העבירה עבירה חוזרת, אין מקום להטיל מאסר בפועל אלא יש להסתפק במאסר מותנה ובפסילה בפועל ממושכת ופסילה על תנאי.

לפיכך הריני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

1. הנני פוסל את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 7 חודשים.
הפסילה תחל מהיום, 21.9.14.
יש להפקיד את רשיון הנהיגה/ חלף רשיון במזכירות בית משפט זה.

2. הנני פוסל את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 6 חודשים, וזאת על תנאי למשך 3 שנים שלא יעבור עבירה זהה לזו בה הורשע היום, וכן - עבירה נהיגה בזמן פסילה , או כבלתי מורשה.

3. אני דן את הנאשם למאסר למשך 6 חודשים, וזאת על תנאי למשך 3 שנים, והתנאי הוא שלא ינהג בזמן פסילה, כבלתי מורשה או כשתוקף רשיונו פקע מעל 6 חודשים.

זכות ערעור בתוך 45 יום לבית משפט מחוזי בתל אביב.

<#2#>
ניתן היום כ"ו אלול תשע"ד, 21/09/2014 במעמד הנוכחים.

דן סעדון , שופט

קלדנית: דפנה ענוה-רז

הוקלד על ידי אתי קובה