הדפסה

מדינת ישראל נ' אבו סאלח(עציר)

20322-01-12

בפני כב' השופט יעקב בכר
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
עמראן אבו סאלח

<#2#>
נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד שגית בירמן חדש
הנאשם – הובא
הסנגור- עו"ד עימאד אל חאג'

פרוטוקול
ב"כ הצדדים:
התיק קבוע היום למתן גזר דין.

הסנגור:
הנאשם מרצה עונש מאסר בתיק אחר של 9 חודשים בת.פ. 26350-02-11.
<#3#>
גזר דין

1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום, החזקת סכין מתקבעת שלא כדין וללא מטרה כשרה, בטיילת בסחנין, עבירה לפי סעיף 186(א) לחוק העונשין תשל"ז -1977.

2. על פי עובדות כתב האישום בהן הודה הנאשם, ביום 9.01.12 בשעה 19:34 בטיילת סחנין, החזיק הנאשם סכין מתקבעת בעלת אורך להב כ- 9 ס"מ כשאין בידיו להניח הודעת כי החזיק בסכין למטרה כשרה.

3. ב"כ המאשימה, בטיעוניה בפניי ביקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס. ב"כ המאשימה ציינה שכיום אנו עדים לעליה בכמות מקרי האלימות נגד גוף האדם, וזה לא דבר חריג שסכין תישלף לאו דווקא לקילוף, ותביא לשפיכת דמים במקרים מסוימים.

4. ב"כ הנאשם, ביקש להקל בעונשו של הנאשם, לאמץ את המלצת שירות המבחן, כמו כן, שירות המבחן רואה מקום שי קומי וטיפולי על מנת להעלותו על דרך המלך.

5. תסקיר שירות המבחן:
שירות המבחן המליץ להעמיד את הנאשם בצו המבחן ולחייבו בביצוע של"צ. שירות המבחן ציין שהנאשם מודה בביצוע העבירה המיוחסת לו, מבין את הבעייתיות והחומרה שבהתנהגותו והסכנה שנשקפת מהחזקת הסכין.

6. דיון:
לחובת הנאשם יש לציין את חומרת העבירה בה הורשע, זאת על רקע נפיצות העבירה וההשלכה החמורה לביטחון הציבור הטמונה בביצוע העבירה של החזקה סכין.

7. במקרה דנן לא ניתן לאמץ את המלצת שרות המבחן הן מהטעם שהנאשם מרצה כעת עונש של מאסר בפועל והן מהטעם שהאמור בתסקיר שרות המבחן אינו משקף את מדיניות הענישה הראויה בעבירה בה הורשע הנאשם.

8. אני סבור כי בשקלי את השיקולים לחומרא ואת השיקולים לקולא, ראוי להשית על הנאשם עונש של מאסר בפועל שירוצה באופן חופף לעונש המאסר שהוא מרצה כעת.

לפיכך, אני דן את הנאשם לעונשים הבאים:

א. מאסר בפועל לתקופה של 3 חודשים שירוצה באופן חופף לעונש המאסר שהנאשם מרצה כעת.

ב. מאסר על תנאי בן 5 חודשים, וזאת למשך שנתיים מיום שחרורו מהמאסר, והתנאי הוא כי הנאשם לא יעבור בתקופה הנ"ל עבירה בה הורשע ויורשע בה.

ניתן בזה צו להשמדת המוצג.

זכות ערעור תוך 45 יום.
<#4#>

ניתנה והודעה היום כ"ג אלול תשע"ב, 10/09/2012 במעמד הנוכחים.

יעקב בכר, שופט