הדפסה

מדינת ישראל נ' יוסף(עציר)

לפני כבוד ה שופט בסאם קנדלפת
המבקש
ויסאם יוסף

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

<#2#>
נוכחים:
המבקש: בעצמו וב"כ עו"ד שמואל ברזני
מטעם המשיבה: עו"ד ואסים בדר

פרוטוקול

ב"כ המבקש: חוזר על האמור הבקשה. המבקש נמצא במעצר בית מזה כ - 4 וחצי חודשים. השופטת חליחל דרגה אט אט את היציאות ונתנה לו לעשות טיפול רפואי. מבקש שיצא ממעצר הבית לצרכי עבודה ופרנסה, התיק העיקרי קבוע לחודש מאי לצורך קבלת תסקיר מעצר אך הדרך עוד ארוכה והמבקש החל בטיפול אצל עמותת אפש"ר.

ב"כ המשיבה: מתנגד לבקשה נוכח המסוכנות הנשקפת מהמבקש, וזאת לאור חומרת העבירות שהודה בהם ועברו ומלמד שהנאשם נהג ברגל גסה בהזדמנויות שנתנו לו בעבר ופגע באמון שניתן בו וחרף התנגדות התביעה בית המשפט הורה על הקלה בתנאים. נגד המבקש תלוי ועומד מאסר על תנאי בן 10 חודשים. המבקש צריך והיה צפוי לדעת שהמשפט אמור להימשך עוד זמן ובפרט כשהוא כעת בהליך טיפולי. באיזון בין האינטרס אישי של המבקש וחירותו לבין חומרת העבירות והאינטרס הציבורי בשמירת בטחון המשתמשים בדרך, לטעמנו האינטרס הציבורי גובר ובפרט שבית המשפט איזן בזמנו בין האינטרסים השונים. אשר על כן, מתנגד לבקשה.

המבקש: אני מבטיח שלא אתקרב לרכב ולא אשתה. כל המטרה היא להשתקם ולעבוד.

<#3#>
החלטה

לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, שוכנעתי כי אין עוד טעם בהחזקת המבקש במעצר בית מלא, וכי אין בתנאי זה כדי לשרת יותר את תכלית המעצר. די בערבויות האחרות שהופקדו בתיק כדי לקדם את פני הסכנה הנשקפת מהמבקש. יש לזכור כי המבקש נתון במעצר בית מלא מחודש אוקטובר 2015, ובמשך כ – 4 חודשים לא נרשמה לחובתו הפרה כלשהי. מה גם שמעיון במכתב של עמותת אפשר עולה כי חל לאחרונה שיפור במצבו של המבקש וכי הוא מגלה מוטיבציה גבוהה לשיפור ולשינוי. מכאן, דומה כי שחרורו של המבקש ממעצר הבית עולה בקנה אחד עם תיקון דרכו והפחתת המסוכנות הנשקפת ממנו דווקא, ואילו השארתו במעצר בית יכולה לדרדר את מצבו באופן שיפגע לא רק במבקש עצמו אלא בציבור בכלל. התרשמתי מהמבקש, ושוכנעתי כי הוא ראוי כעת לאמון בית המשפט. אינני סבור, כי בשלב זה של הדיון, כאשר המבקש ממתין לגזירת דינו ומעל לראשו מתהפכת החרב של מאסר מותנה בן 10 חודשים, הוא יעז ויעבור שוב על החוק, עם כל ההשלכות הכרוכות בכך בקשר למעצרו המיידי והעונש הצפוי שייגזר עליו.
מכאן, וכאשר לנגד עינינו ניצב העיקרון לפיו מעצר הבית אינו מקדמה על חשבון העונש, אני מקבל את הבקשה ומצמצם את שעות מעצר הבית כך שיחול בביתו של המבקש מהשעה 21.00 עד השעה 06.00 למחרת הבוקר.

בנוסף, אני מורה על שינוי תנאי השחרור כדלקמן:

  1. הפיקוח האלקטרוני מבוטל.
  2. צו עיכוב היציאה מהארץ מבוטל.

המזכירות תדווח בהתאם על ביטול הפיקוח האלקטרוני וצו עיכוב היציאה מהארץ.
<#4#>

ניתנה והודעה היום י"ב אדר א' תשע"ו, 21/02/2016 במעמד הנוכחים.

בסאם קנדלפת , שופט

הוקלד על ידי אורית מור