הדפסה

כהן נ' רוזנפלד

מספר בקשה:2
בפני
כב' הרשם הבכיר אבי כהן

מבקשים

סופיה רוזנפלד

נגד

משיבים

אורן עמוס כהן

החלטה

לאחר שעיינתי בבקשת הנתבעת לפריסת תשלום הפיקדון ע"ס 10,000 ש"ח (שעל הפקדתו עד יום 28.2.13 הוריתי בהחלטתי בתום הדיון ביום 28.1.13) ל-10 תשלומים חודשיים, בתגובת התובע (המתנגד לבקשה) ובתשובה לתגובה (שבה חוזרת הנתבעת על בקשתה ועמדתה), מצאתי לקבוע שהפיקדון ייפרס על פני 3 חודשים, ולא כבקשת הנתבעת, כאשר התשלום הראשון יהיה ביום 28.2.13, השני ב-28.3.13 והשלישי ב-28.4.13.

רק לאחר שיופקד מלוא הפיקדון עפ"י החלטתי זו ייקבע התיק לדיון הוכחות בפניי.

מצאתי להתחשב בנתבעת, אך לא כפי בקשתה. אני מתקשה לקבל את טענת הנתבעת בתצהירה הראשון כי מצבה הכלכלי "בכי רע". הנתבעת מחזיקה בלא פחות מארבעה כריטיסי אשראי נפרדים, ולא הסבירה לשם מה נחוצים לה כל כך הרבה כרטיסים, שלכל אחד מהם כידוע גם הוצאות שוטפות משלו. הנתבעת גם לא צירפה לתצהיריה דפי תנועות של הכרטיסים כדי שניתן יהיה להתרשם אודות נחיצות הכרטיסים ואודות אורח חייה. בנוסף, לא מוכחש שלנתבעת ובעלה דירה בעלת שווי רב יחסית. הנתבעת לא סיפקה נתונים אודות יתרת הלוואת המשכנתא הנוכחית הרובצת על הדירה, ולכן לא שללה את האפשרות שהנתבעת תיטול הלוואה נוספת (תוך מינוף הדירה כביטחון לכך) לצורך הפקדת הפיקדון הדרוש. בהקשר זה יצוין שהשיעור החודשי של החזר הלוואת המשכנתא אינו גבוה יחסית, ואפשר שניתן להסיק מכך שגם שיעור יתרת הלוואת המשכנתא אינו גבוה.

יחד עם זאת, מדובר בזוג קשישים, כאשר בעלה של הנתבעת מסובך בחובות בהוצל"פ (פתוח נגדו תיק איחוד) והוא סובל מנכות, והדבר ראוי להתחשבות, ומכאן ההקלה שקבעתי מעלה.

המזכירות תשלח החלטתי לכל הצדדים.

ניתנה היום, כ"ד שבט תשע"ג, 04 פברואר 2013, בהעדר הצדדים.