הדפסה

יעקובוביץ נ' הנדלס ואח'

בפני
כבוד ה שופטת יעל בלכר

תובעים

עו"ד יאיר יעקובוביץ

נגד

נתבעים
1. יחיאל הנדלס ואחרים

החלטה

לאחר עיון נוסף בתיק, בית המשפט סבור כי על הצדדים לנצל את הזמן שנותר עד מועד ההוכחות, לצורך ניסיון לסיום התיק בגישור. מעיון בדיווחים בתיק עולה כי הצדדים ניהלו גישור בפני המגשר עו"ד יהודה לוי בשלבים ראשונים של ניהול ההליך וכן ניהלו ביניהם מגעים פשרה בשלבים מאוחרים יותר, הכל ללא הצלחה. אלא שהמציאות מלמדת כי תיקים רבים מסתיימים בהסכמה בגישור, גם אם לא צלח הדבר בידם קודם לכן ודווקא בשלב זה של ההליך, טרם מועד ההוכחות. אין צריך לומר כי הצלחת הגישור תחסוך לצדדים את הוצאות המשך ניהול התיק לרבות החזר המחצית הראשונה של האגרה לפי התקנות ופטור מתשלום המחצית השניה וכן, את הצורך בהשמעת העדים, כמו גם את חוסר הודאות לגבי התוצאה. זאת, בנוסף ליתרונות הברורים הטמונים בהסדר מוסכם.
אני ממנה בזה לצורך כך כמגשר את עו"ד יהודה לוי.
המגשר מתבקש לפנות אל הצדדים לאחר קבלת החלטתי זו, לתיאום ישיבת גישור ומתוך תקווה כי הצדדים ישכילו לראות את היתרון הגדול הגלום בניסיון גישור זה ויסכימו להשתתף בו.
תשומת לב המגשר כי התיק קבוע להוכחות ליום 31/1/16 ועל כן, יש לקבוע ישיבת גישור קודם לכן. מועד ההוכחות לא יידחה אלא במקרה שבו יגיעו הצדדים להסכמות סופיות שמייתרות את הצורך בניהול התיק.
המזכירות תדוור למגשר ולצדדים.
ת.פ לעיון בהודעת עדכון של הצדדים ליום 24/1/16.
ניתנה היום, י"ב חשוון תשע"ו, 25 אוקטובר 2015, בהעדר הצדדים.