הדפסה

יוסופוב נ' שבתאי ואח'

מספר בקשה:11
בפני
כב' הרשמת הבכירה איריס ארבל - אסל

מבקש

שמעון שבתאי

נגד

משיב

בועז יוספוב

החלטה

לפני בקשה לעיכוב \ ביטול הליכי הוצאה לפועל אשר הוגשה מטעם המבקש.

בהתאם לפסק הדין שניתן בהעדר הגנה, פתח המשיב תיק הוצאה לפועל ע"ס 421,582.86 ₪, כאשר לטענת המבקש הוא אינו חייב בסכומים אלה.

המבקש טען כי הוגשה לבית המשפט בקשה לביטול פסק דין וקבלת רשות להתגונן וכי נקבע מועד דיון לצדדים ליום 26.11.13.

המבקש דרש במסגרת בקשתו כי המשיב יגיש בקשה בתיק ההוצאה לפועל להפחתת הסכום שאינו שנוי במחלוקת כדי שיוכל לבקש בקשה להסדר תשלומים ו\או חקירת יכולת, חייב מוגבל באמצעים.

לדברי המבקש, המשיב פתח בהליכי הוצאה לפועל עוד בטרם נשמעו טענות המבקש ביחס לכתב התביעה.

מנגד לאמור, המשיב טען כי מחזיק בהודעת האזהרה בגין פתיחת תיק הוצאה לפועל ואישור מסירה החתום בידי המבקש בעצמו.

המשיב ציין כי חלפו למעלה מארבעה חודשים ועד כה טרם טרח המבקש לצרף את כתבי טענותיו והאסמכתאות להן הוא טוען.

המשיב הסביר כי במסגרת בקשתו של המבקש לביטול הליכים מיום 20.8.13, הודה במקצת חובו ע"ס 75,000 ₪ ואשר עמדה בפני כב' הרשם צוריאל לרנר בהחלטתו מיום 20.8.13.

המבקש בתשובתו שב וציין כי לא קיבל את האזהרה בגין פתיחת תיק ההוצאה לפועל ואף צרף דו"ח שעות ממקום עבודתו המעיד כי במועד ביצוע המסירה שהה בעבודה.

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, נדמה כי המבקש לא העלה כל טענה ביחס לסך 75,000 ₪ ויתרה מזאת אף ציין כי מעוניין שהחוב בתיק ההוצאה לפועל יופחת עד לסכום אשר אינו שנוי במחלוקת על מנת שיוכל לשלם החוב בתשלומים.

על מנת לבאר את המצב אציין כי המבקש התייחס בטענותיו לסכום העולה ע"ס 75,000 ₪ וטען כי אינו חייב בסכום זה.

עיון בעמדת המבקש מעלה כי המבקש טוען כי לא קיבל את האזהרה בדבר פתיחת תיק ההוצאה לפועל מאחר ולא שהה במקום ביצוע המסירה. מנגד טען המשיב כי מחזיק באישור מסירה חתום בידי המבק ש, אך אישור זה טרם הוגש לעיוני.

לאור האמור ולאחר ששבתי ועיינתי בטענות הצדדים, אציין כי המבקש לא ציין מהו הנזק העשוי להיגרם לו כתוצאה מאי-ביטול ו\או מאי-עיכוב ההליכים, יחד עם זאת נראה כי אין מקום להורות על עיכוב ו\או ביטול ההליכים באופן גורף מקום שהמבקש מודה בחוב המיוחס לו בסך 75,000 ₪.

בנסיבות המתוארות, אני סבורה כי יש לקבוע מנגנון לפיו בשלב זה המשיב רשאי לפעול בתיק ההוצאה לפועל לשם גביית החוב שאינו שנוי במחלוקת ע"ס 75,000 ₪. אשר ליתרת החוב מעבר לסך האמור, מאחר ולא הונחה לפני תשתית מספיקה על מנת לקבוע כי טענות ההגנה של המבקש איתנות, מורה על עיכוב ההליכים ביחס לחוב העולה ע"ס 75,000 בכפוף להפקדת 6,000 ₪ ע"י המבקש תוך 14 יום.

ככל והמבקש לא יפקיד הסכום האמור, תדחה הבקשה לעיכוב ו/או ביטול הליכי ההוצל"פ.

הדיון בבקשת הביטול יתקיים במועדו ביום 26.11.2013, אלא אם תגובש הסכמה בנדון בין הצדדים שתובא לאישור ביהמ"ש.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ז' כסלו תשע"ד, 10 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.