הדפסה

טמפו שווק (1981) בע"מ נ' זר ואח'

מספר בקשה:2
בפני
כב' הרשמת דנה עופר

מבקשים

אסף פורת

נגד

משיבים

טמפו שווק (1981) בע"מ

החלטה

בפניי התנגדות לביצוע שטר, אשר הוגשה ביחס לשטר חוב על סך 17,015 ₪, ליום 2/6/2011.

המבקש טוען, כי מעולם לא חתם על שטר החוב הנ"ל, והחתימה הינה מזויפת.

טענת הזיוף הינה טענת הגנה טובה, המצדיקה מתן רשות להתגונן. טענה דומה הועלתה על ידי נתבע נוסף, אשר קיבל רשות להתגונן על פי החלטתי מיום 20.3.13. בנסיבות אלה, אני רואה לנכון להורות אף על קבלת ההתנגדות של המבקש דנן, מבלי לקיים דיון במעמד הצדדים, וזאת בהתאם לסמכותי על פי תקנה 205 (ג) לתקנות סדר הדין האזרחי.

יצוין, כי המבקש העלה טענת חוסר סמכות מקומית, המבוססת על האמור בשטר החוב, לפיו קיימת סמכות מקומית ייחודית לבתי המשפט במחוזות תל אביב והמרכז. סבורני, כי המבקש אינו יכול להסתמך על סעיף שיפוט "מוסכם", כאשר הוא מכחיש את ההסכם – שטר החוב – כולו. מעבר לכך, כפי שצוין בהחלטתי מיום 20.3.13, מאחר ואחד הנתבעים הינו באזור חיפה, וכבר נדחתה בקשתו של נתבע אחר להעברת התיק לתל אביב, הרי שהתביעה תתנהל בבימ"ש השלום בעכו, ביחס לכל הנתבעים.

הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמו, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו. אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, כ"ט ניסן תשע"ג, 09 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.