הדפסה

הרשקוביץ(אסיר) נ' משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר ואח'

לפני כב' השופטת מיכל ברנט

העותר
גל הרשקוביץ (אסיר)

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר

<#2#>
נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד מירי כהן
ב"כ המשיב עו"ד מיטל אילן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה מעודכן ולפיו התקבל עדכון מגורמי הטיפול כי כיום העותר מביע מוטיבציה להשתלב בטיפול.

ב"כ העותר: העותר נמצא כעת בכלא רימונים. הוא הועבר לכלא רימונים ששם אין קבוצה פסיכו- חינוכית כאשר שב"ס יודע שהעותר מוכן להשתלב בקבוצה טיפולית.
העותר היה בכלא מעשיהו, ששם כן אפשר לעשות קבוצות פסיכו חינוכיות. פנינו לכלא ואז הוחלט להעביר אותו לכלא רימונים. פנינו גם לשם וביקשנו שהוא ישולב בהליך טיפולי.
לא יכול להיות שעכשיו העותר ייאלץ להמתין עוד חודש, רק אז להגיש בקשה ורק אז יעבירו אותו לבית סוהר שנותנים בו טיפול אבל אנו לא יודעים מתי תיפתח הקבוצה.
אנו מבקשים מבית המשפט שיורה למשיב לעשות בדיקה באיזה בית סוהר נפתחת קבוצה פסיכו חינוכית בקרוב, ולא בעוד שנה או שנתיים, כי הוא כבר יושב 8 חודשים.
מדובר בעותר שסובל מתסמונת דנדי ווקר. הוא יכול להיות נתון לפגיעה מצידם של אסירים אחרים. לא הוא הפוגע. הסכנה היא שיפגעו בו, אבל עדיין אי אפשר להגיד שהם לא ישלבו אותו בסבב חופשות בלי טיפול אבל לא יכולים לתת לו טיפול.

<#3#>
החלטה

העותר נדון ל-16 שנות מאסר שמניינן מיום 14.11.06 בגין ביצוע שתי עבירות אינוס, ניסיון לאינוס, מעשים מגונים, סחיטה באיומים, תקיפה וגניבה והוא מלין על אי שילובו בטיפול.

מתברר כי העותר הועבר לבית סוהר רימונים ומביע מוטיבציה לטיפול.

ב"כ המשיב תבדוק ותיתן תשובתה לבית המשפט תוך 30 יום מהיום לאיזה כלא ניתן להעביר את העותר על מנת לשלבו בקבוצה פסיכו חינוכית.

לאחר קבלת התשובה, ובמידה ויהיה בכך צורך, ייקבע המשך דיון בעתירה.
תשובת המשיב לבית המשפט תועבר לב"כ העותר על ידי המשיב.

<#4#>
ניתנה והודעה היום י"ב חשון תשע"ד, 05/11/2014 במעמד הצדדים.

מיכל ברנט , שופטת