הדפסה

דהן(אחר/נוסף) נ' מדינת ישראל

לפני:
כב' השופט אברהם טל, אב"ד – סג"נ כב' השופט אהרון מקובר
כב' השופטת זהבה בוסתן

המערער
אריק מקס דהן

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

<#2#>
נוכחים:

המערער ובא כוחו עו"ד גיל באיער
ב"כ המשיבה עו"ד אורי רינצקי

פרוטוקול

ב"כ המערער: חוזר על הודעת הערעור. הדבר העיקרי הוא שבית המשפט הסתמך למרבה הצער על שגיאות די בולטות של קצינת המבחן בתסקירה כפי שפירטתי. איני מקל ראש בעבירות אבל אני חושב שבהתחשב בכך שהסכום המצטבר של השימוש בכרטיסי אשראי הוא 25,000 ₪, איני מקל ראש בכך אך אני חושב שהעונש שהוטל הוא חורג לחומרה ממה שמקובל בדרך כלל. מדובר במערער נטול הרשעות קודמות, לא מדובר בעבריין שהוא המשתמש הקלאסי שאנו פוגשים בדרך כלל בבתי המשפט בכרטיסי אשראי שעושה זאת באופן שיטתי.
הדבר נובע בעיקר בגלל מאפייני האישיות שלו. כשאומרת שופטת בית משפט קמא בעמ' 7, שורות 22-23 לגזר הדין שהטיפול הפסיכיאטרי בשלב זה אינו מניב פירות הדבר איננו נכון מכיוון שמאז שהחל המערער את הטיפול הפסיכיאטרי מדובר שם על כמעט שנה מאז שהוא החל היה שיפור במצבו, כמובן שלא ביצע עבירות נוספות, כשאומר בימ"ש קמא שהנאשם בוחר שלא לבצע בדיקות פסיכו דיאגנוסטיות שמוצעות לו הנאשם פועל על פי המלצת הפסיכיאטר ד"ר בלן.
אני ביקשתי מהמערער שיעבור את אותה בדיקה שהפסיכיאטר אמר שאין צורך, הלך לאבחון פסיכו דיאגנוסטי, הוא פועל על פי המלצת איש המקצוע וכשאני שלחתי אותו לאבחון רציני ומקיף, אנו כמובן מסתכלים על כל אבחון רציני שנעשה ולפי אותו אבחון אם מסתכלים בשורה תחתונה על האבחנה בעמ' 5 יש לנו נאשם שסובל מהפרעת אישיות גבולית, יש לו בעיות, וההמלצה היא לטיפול פסיכולוגי במקביל לתוכנית טיפולית פסיכיאטרית, לא מדובר במערער שעושה עבירות אלה מתוך רוע לב, יש לו בעיות אישיות לא קלות.
בנוסף, אציין שהתסקיר, אותן שגיאות בולטות שזכו לאימוץ אחד לאחד על ידי בימ"ש קמא הסתמכו על פגישה אחת של עשר דקות שערכה קצינת המבחן, היא לא מכירה אותו באופן אישי, אלא 4 שנים קודם לכן בעניין מפגש בגין עבירת תעבורה, לא מדובר בטיפול מקיף של שירות המבחן, היה מפגש קצר מאוד של שירות המבחן ואני סבור מבלי להקל ראש בחומרת העבירה שהעונש שהוטל על ידי בימ"ש קמא הוא עונש כבד מאוד, אני סבור שיש מקום בהחלט להקל במידה משמעותית בעונש שהוטל בהתחשב בעובדה שמדובר במערער ללא עבר פלילי שזקוק לטיפול. הוא ביצע את העבירות משך שנה וחודשיים. על פי האבחון זה אדם שסובל מבעיות אישיות קשות.
אני מבקש לשקול בחיוב לקצר במידת מה את העונש שהוטל על המערער, כמובן שהמערער הודה בהזדמנות ראשונה וחסך מזמנו של ביהמ"ש. אני מבקש לקצר מתקופת מאסרו של המערער.
לאור המלצת בית המשפט ולאחר שהתייעצתי עם המערער, המערער מבקש לחזור בו מן הערעור.
המערער היה עצור מ- 4.7.11 עד 21.8.11.

3#>
פסק דין
לאור הסכמת המערער, שקיבל את המלצת בית המשפט, באמצעות בא כוחו, אנו דוחים את הערעור, למעט הפחתת תקופת המאסר, כך שתנוכה מתקופה של שנתיים, התקופה שמתחילה ביום 4.7.11 ומסתיימת ביום 21.8.11.
המערער יתייצב לריצוי עונשו בכלא ניצן ביום 4.11.12 בשעה 09:00 כשהוא מצויד בתעודת זהות ובפסק דין זה, ובאם לא יתייצב, ייעצר ויועבר למשמורת שב"ס.
התנאים שנקבעו לעיכוב ביצוע עונש המאסר יעמדו בתוקפם עד להתייצבות המערער לריצוי עונשו.

<#4#>
ניתן והודע היום י"ז אלול תשע"ב, 04/09/2012 במעמד ב"כ הצדדים והמערער.

אברהם טל, סג"נ
אב"ד

אהרון מקובר, שופט

זהבה בוסתן, שופטת