הדפסה

ג'אבר(אסיר) נ' משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר ואח'

לפני כב' השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
אוסמה גאבר

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד אביטל פינק
פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. אני מבקש את עזרת ביהמ"ש בנושא זה. הם עשו לי עוול. אני הייתי אסיר לשעבר ויצאתי לחופשות משך 6 שנים וכל תנאי שנתנו לי עשיתי אותו. אני הייתי עובד בשב"ס. החופשות הופסקו לי כבר 20 חודשים על סמך מידע מודיעיני, חבר שיש לי נתן עלי מידע כוזב כדי שיעצרו לי את החופשות.

ב"כ המשיב: עצם העובדה שבעצם לא נקצב עונשו מונע את חזרתו לחופשות. מפנה לעתירה מיום 4.4.12. מדובר באותה עתירה ממש כאשר גם ביהמ"ש דן בעתירה קודמת שם הוא היה מיוצג. משלא חל שינוי נסיבות ולא הוגש כל ערר על החלטת ביהמ"ש אנו לא רואים מקום לשנות מההחלטה. במידה וייקצב עונשו זה בוודאי יהיה שינוי נסיבות.

העותר: שללו לי חופשות לפני שלוש שנים. אני הייתי צריך לעלות לועדת אסירי עולם ודחו אותי בגלל המידע המודיעיני, עוד שנתיים יש לי ועדה, אני לא ביצעתי עבירה ולא עשיתי שום דבר, אם הייתי מבצע לא הייתי עותר, אני שש שנים כל יום שהייתי חוזר לבית סוהר רבע לשבע בשביל לנצל יום עובדה עד שכבר התנקם בי מקנאה בגלל שנגמלתי מסמים והתרחקתי מכל זה הוא עשה לי עוול, אני מבקש לקבל את העתירה שלי. יש פה עתירה של בן יוסף ואפילו אז דחו אותי בגלל התיק שנפתח לי ובסוף התברר שאין תיק, הוציאו אותי אפילו שאני לא קצוב.

החלטה

העותר מרצה מאסר עולם בלתי קצוב בגין רצח והוא עותר פעם נוספת להחזירו לסבב חופשות שהופסקו בעקבות מידעים חסויים, לטענתו שקריים, שהתקבלו בתחילת שנת 2011.
המשיב מתנגד, פעם נוספת, לחזרת העותר לסבב חופשות וסומך התנגדותו על ההחלטה בעת"א 33917-02-12 (בימ"ש מחוזי מרכז) מיום 4.4.12 לפיה העותר לא יכול לחזור לסבב חופשות שהופסקו מאחר ולא נקצב עונש מאסר העולם שהוא מרצה.
המשיב סומך התנגדותו גם על מידעים חסויים שהוצגו בפני אך מדובר במידעים חסויים לא מהזמן האחרון יחסית ואין בהם לכשעצמם כדי למנוע חזרת העותר לסבב חופשות.
עיון בעת"א 33917-02-12 (בימ"ש מחוזי מרכז), המתייחסת לעותר ולבקשתו לחזור לסבב חופשות, מעלה כי לא חל שינוי במצבו מאז אותה החלטה, שכן פנייתו לועדת קציבה נדחתה בשל אותם מידעים.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

אני פוטר את העותר מתשלום אגרה.

ניתנה והודעה היום, י"ד טבת תשע"ג, 26.12.12, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ

הוקלד על ידי ליאת בוסי