הדפסה

גרין(אסיר) נ' משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר ואח'

לפני כב' השופטת מיכל ברנט

העותר
אדי גרין (אסיר)

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר

<#2#>
נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד שרון גואטה
ב"כ המשיב עו"ד מיטל אילן

פרוטוקול

ב"כ המשיב: רק לאחרונה הועבר שמו של הערב המוצע והוא נמצא בבדיקה. בכפוף לכך שהערב יאושר והדברים יובאו בפני הגורם המאשר אשר יקבע את התנאים ואת שעת היציאה, החופשה טרם אושרה.
ברור לחלוטין שאם תאושר החופשה, זה יהיה בהמלצת מב"ן, חופשה עד 6 שעות. לא ניתן יהיה להוציא אותו לפני השעה 8 בבוקר. מדובר על חופשה חריגה.

ב"כ העותר: העותר הגיש את העתירה לצאת לבר המצווה של בנו כבר לפני זמן רב. הדיון נקבע בתאריך המקורי שלו להיום . על מנת להימנע מכל הבעיות שעולות היום, הגשתי בקשה להקדים את הדיון, והדיון היה אמור להתקיים שבוע שעבר. כאשר הגעתי אז לדיון, נמסר לי שהמשיב הגיש בקשה לדחות את הדיון בחזרה למועד המקורי כי מב"ן לא הספיקו להיפגש עם העותר והיה צורך בפגישה זו לצורך חוות הדעת. יש הסכמה מבחינתנו לאותן 6 שעות שמב"ן הציע בליווי ערב שפרטיו נמסרו על ידי העותר אתמול לשב"ס, למרות שהיום חברתי מסרה לי שהפרטים לא נמסרו. העותר מסר אתמול את שמו של הערב.
אני בקשר עם העותר ונמסר לי על ידו שהוא לא יכול לצאת לחופשה ומכאן העתירה שהוגשה.
מב"ן ווג"ע לא התנגדו לחופשה של 6 שעות בליווי ערב. זה מה שהעותר מבקש.
אני מבקשת מבית המשפט להורות לשב"ס להחיש את כל הבדיקות הנוספות שהם צריכים לעשות כדי שעד מחר בשעה 10:00 הוא יוכל לצאת לאירוע של הבן שלו.

<#3#>
החלטה

העותר נדון ל-10 שנות מאסר בגין תקיפה, איומים, מעשה מגונה בכוח ובעילת קטינה והוא עותר לצאת לחופשה חריגה בת 24 שעות לבר המצווה של בנו כשטקס העלייה לתורה עתיד להתקיים מחר, 6.11.14 בבוקר ביפו.
הן מב"ן והן וג"ע אישרו יציאתו של העותר ל-6 שעות חופשה חריגה לצורך השתתפותו של העותר בבר המצווה של בנו לא לפני השעה 08:00 בבוקר.
נמסר למשיב שמו של הערב אשר אמור ללוות את העותר בשעות החופשה.

בכפוף לאישור הערב, ייצא העותר לחופשה חריגה למשך 6 שעות ביום 6.11.14 לא יאוחר מהשעה 09:30, בתנאים שייקבעו על ידי המשיב.

<#4#>

ניתנה והודעה היום י"ב חשון תשע"ד, 05/11/2014 במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

מיכל ברנט, שופטת