הדפסה

גלסברג נ' י. מזרחי ריהוט משרדי בע"מ

מספר בקשה:1
בפני
כבוד ה שופטת אפרת בוסני

מבקשת

י. מזרחי ריהוט משרדי בע"מ

נגד

משיב

זיו גלסברג

החלטה

לפניי בקשה לסילוק התביעה על הסף מחמת היעדר יריבות. על פי החלטתי התובע הגיש תגובה לבקשה ומכאן אני נדרשת להחלטה.
עניינה של התביעה היא טענת התובע להפרת הנתבעת את סעיף 30 א לחוק התקשורת ( בזק ושירותים), התשמ"ב-1982 (להלן: "החוק") במשלוח דברי פרסומת לדוא"לoffice@ga-adv.com (להלן: "כתובת הדוא"ל").
בחנתי את הבקשה והתגובה, וכן את הבקשה למתן החלטה, ומצאתי לקבוע כדלקמן:
טעמה של המבקשת לסילוק התביעה על הסף הוא בטענה כי כתובת הדוא"ל אליה נשלחו ההודעות נשוא התביעה היא כתובת הדוא"ל המשרדית של התובע, השייכת לפירמת עורכי הדין " גלסברג, אפלבאום ושות' עורכי דין ופטנטים" שהינה חברה בע"מ, ולא למשיב, הוא התובע. המשיב טען מנגד בתגובתו, כי הוא הבעלים והמשתמש בכתובת הדוא"ל, אשר הוקצתה במסגרת שם המתחם (" דומיין") שנרכש על ידו בשנת 2010 . עוד טען המשיב כי הוא עושה שימוש בדוא"ל וכי כל הודעות הדוא"ל בכתובת הדוא"ל נשוא התביעה מגיעות ישירות למחשבו האישי.

טענות אלה של המשיב, מחייבות ברור עובדתי שאינו מצדיק סילוק התביעה על הסף, מה גם שכבר נפסק כי שימוש במתחם, גם ללא בעלות, יכול ויקנה זכות תביעה בגין משלוח דברי דואר. (ראו תא"מ (ת"א) 2524-08-12 תמיר נ' ישר- אובוז נכסים ואחזקות בע"מ ( 14.10.2013) הנזכר בתגובת המשיב).

אשר לטענתו החלופית של המשיב כי בנוסף לקיומה של עילת תביעה אישית שלו, החברה המחתה לו את זכות התביעה שלה - על פי סעיף 60(א) הגודר את סמכותו של בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט זה אינו מוסמך לדון בתביעות לפי זכות שהומחתה או שהוסבה.
הוא הדין, בתביעות שמוגשות על ידי החברה.

על כן הבקשה לסילוק התביעה על הסף.

ככל שהמשיב מבקש לצרף את חברת "גלסברג, אפלבאום ושות' עורכי דין ופטנטים" כתובעת נוספת בתביעה או לתבוע מכוח המחאת זכות, התביעה תועבר לבית משפט השלום.

המשיב יודיע עמדתו בטרם הדיון, הקבוע ליום 24.09.2015.

לאור מועד הדיון, המזכירות באדיבותה תודיע תוכן החלטתי למשיב טלפונית וכן תשלח את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ו' תשרי תשע"ו, 19 ספטמבר 2015, בהעדר הצדדים.