הדפסה

גיולי נ' כהן ואח'

בפני
כב' השופט יואב פרידמן

תובעים

יצחק גיולי

נגד

נתבעים

  1. יהודה בן אברהם כהן
  2. בכור כהן
  3. שלמה כהן
  4. יהודה כהן
  5. גנט מלכה

החלטה

בשלב זה לא אקבע מועד לדיון, ואקבע במקום זאת מועד מרווח לשם הגשת כתב תביעה מתוקן.

בתוך 120 יום יגיש ב"כ התובע כתב תביעה מתוקן בו יופיעו במקום נתבעים 1 ו 4 שהנם אותו אדם - אלמנתו כיורשת המנוח יהודה כהן , המיוצגת על ידי עו"ד סברדליק. כתב התביעה יציין מכלול חלקה היחסי במקרקעין כיורשת יחידה של המנוח יהודה כהן על פי צו הירושה שצורף .

למותר לציין כי יש לתקן כתב התביעה גם ביחס ליתר הנתבעים (2,3, ו 5) שנשמע שכולם הלכו לעולמם, על דרך צירוף יורשיהם, שכן עזבון (ככותרת) אינו אישיות משפטית. לשם כך ניתנו 90 יום, שכן כפי שעולה מן ההודעות שניתנו עד כה – לא ידועה זהות כל היורשים.

תחליף המצאה צריך שיתבקש אם לא אותרו היורשים לצורך מסירה, אך קודם ראוי לאתר ולפרט זהות היורשים בכותרת התביעה המתוקנת . נעשו אכן פעולות בענין זה, אך לא התרשמתי שנעשה די, ובמידת הצורך יש להיעזר גם בשירותי חקירה. יש להניח שניתן יהא לדלות שמות וכתובת של ילדי המנוחים 3 ו 5 (שכן עו"ד סברדליק ציין מפי שולחתו שמות הילדים).

בסופו של דבר, גם אם למדה התובעת על קיום זכויותיה בנכס בשלב מאוחר, מדובר בענין ש"במגרשה " בפן הדיוני הן בתורת מי שחפצה לפרק שיתוף על דרך מכר, והן בתורת מי ש"ישנה" על משמר זכויותיה מהלך שנים ארוכות (גם אם שלא מדעת, ואין מדובר כרגע בשאלת אשם, אלא בשאלה כיצד ועל מי הנטל לקדם התיק, על דרך איתור בעלי הזכויות במקרקעין).

הודעת עו"ד סברדליק לפיה עמד בקשר טלפוני עם מי מיורשי הנתבע 3 אין משמעה המצאה של התביעה ואין לה משמעות כאשר לא צורפו כבעלי דין. לכאורה מדובר בעניין משותף של התובעת ושל אלמנת המנוח יהודה כהן לאתר היורשים על מנת לקדם בירור האפשרות לפירוק על דרך מכר, וחלוקת התמורה, בפרט אם מדובר במגרש לא בנוי ולא מנוצל. לכן לא ברור כלל שנדרשים בשלב זה צוים לפרטים נוספים, אם ב"כ הצדדים משתפים פעולה וזוכים גם לשיתוף פעולה של שולחיהם .

למען הסדר אני מורה ששולחתו של עו"ד סברדליק תגיש תצהיר תוך 30 יום על הרכב המשפחה של הנתבע המנוח בכור כהן (אלמנה וכל ילדיו של מנוח זה בשמותיהם המלאים ככל שידועים – שמא יש יורשים למר בכור שזהותם לא נודעה ולא נרשמו כבעלים נוספים בנסח. על שם המנוח בכור כהן רשומה שמינית מן המגרש לפי הנסח שצורף).

הצדדים יעמדו בקשר ישיר לאיתור יורשיהם של נתבעים 3 ו 5, וכתובות . כאמור, יש סבירות שמדובר בעניין הניתן לביצוע מרגע שיאותרו השמות.

ככל שנדרש זמן נוסף לשם הגשת התביעה המתוקנת יש לפרט הפעולות שנעשו.

פגרה במנין.

ניתנה היום, י"ד סיוון תשע"ד, 12 יוני 2014, בהעדר הצדדים.