הדפסה

בש"פ 6033/09 מדינת ישראל נ. פלוני

החלטה בתיק בש"פ 6033/09

בבית המשפט העליון

בש"פ 6033/09

בפני:
כבוד השופט א' גרוניס

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
פלוני

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: ה' באב התשס"ט (26.7.09)

בשם המבקשת: עו"ד ג'ויה שפירא

בשם המשיב: עו"ד אנואר אבו לאפי

החלטה

1. הבקשה שבפניי הינה בקשה להאריך את המעצר מעבר לתשעה חודשים פעם שלישית.

2. המשיב עומד לדין בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. בכתב האישום, שהוגש בסוף חודש מאי 2008, מיוחסות למשיב עבירות של ריגול, מעשים מטעים והטעייה, מעשה הכנה, כניסה לישראל שלא כדין, שימוש במסך מזויף והתחזות כאדם אחר במטרה להונות. לפי האמור בכתב האישום, החליט המשיב לבצע פיגוע ירי נגד חיילי צה"ל במחסום צבאי כלשהו. למטרה זו הוא רכש תעודת זהות מזויפת של אזרח ישראלי, שעליה הוספה תמונתו שלו. המשיב, כך לפי כתב האישום, עבר מספר פעמים במחסומים כדי לאסוף מידע לשם מימוש כוונתו לבצע פיגוע ירי. הוא אף תכנן לרכוש רובה מסוג קלצ'ניקוב לביצוע המטרה האמורה. המשיב נעצר עד תום משפטו. משהמשפט לא נסתיים תוך 9 חודשים עתרה המבקשת להארכת המעצר וזה הוארך, כאמור, פעמיים.

3. דעתי היא כי יש להיעתר אף לבקשה הנוכחית. המשיב הינו תושב השטחים. הוא אמנם מתגורר בשטח שנמצא בשליטה בטחונית ישראלית, אך אין בכך כדי להקהות במידה משמעותית את החשש של הימלטות. זאת ועוד, מסתבר כי במשך תקופה של חודשים לא מעטים התנהל משא ומתן במטרה לגבש הסדר טיעון. כתוצאה מכך נידחו הדיונים שנקבעו בבית המשפט המחוזי. בסופו של דבר לא הושג הסדר. נקודה נוספת שחובה לציינה הינה זו: התקופה השנייה להארכת המעצר עומדת להסתיים באחד הימים האחרונים של חודש אוגוסט הקרוב. ביום 6.9.09 קבועה ישיבה בערכאה הדיונית לסיום שמיעת הראיות. משמע, ניתן להעריך כי שמיעת הראיות תסתיים זמן קצר לאחר מכן. השילוב של הנתונים שצוינו הוא זה שמחייב להאריך את המעצר לעת הזאת.

4. אשר על כן, הנני נעתר לבקשה ומורה על הארכת מעצרו של המשיב בתשעים ימים החל מיום 28.8.09, או עד למתן פסק דין בתפ"ח 1111/08 בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, לפי המוקדם.

ניתנה היום, ה' באב התשס"ט (26.7.09).

ש ו פ ט

_________________________
העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח. 09060330_S01.doc גק
מרכז מידע, טל' 02-XXXX666 ; אתר אינטרנט, www.court.gov.il