הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 66833-11-18

לפני כבוד הרשם בכיר אריה דורני-דורון

התובע:

יצחק בנגיאט

נגד

הנתבעים:

1.מוריה שפיצר
2.אריאל קרלו שפיצר

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים ולסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי במובא בפניי, ולנוכח גרסאות הצדדים, הסתברות במאזן בדין האזרחי, מקום הפגיעה ואופייה, היבטים ראייתים, דיוניים, עדויות הנהגים, חובת הזהירות ההדדית, התרשמותי מאופן תיאורם נהיגתם , התנהלות הצדדים, מכלול השיקולים והטענות, ובהתייחס לגישתם המכובדת של הצדדים לסיום המחלוקת, אני קובע כי קיימת חלוקת אחריות בין הצדדים לקרות התאונה : 20 אחוזים התובע ו- 80 אחוזים הנתבע .

לאור האמור בהתאם להסכמה הדיונית ובמכלול השיקולים לעניין הנזק, לרבות העדר חוות דעת מומחה, חשבונית התיקון ובניכוי או כל שאינו ניתן אלא במשורה בתביעות נזקי רכוש עקב תאונת דרכים או כל שאינו ניתן כהוצאות בתביעה קטנה, הנתבעים ביחד ולחוד ישלמו לתובע סך כולל הוצאות של 9,300 ש"ח .
הסכום ישולם ב 6 תשלומים שווים ורצופים על סך 1,550 ש"ח כל תשלום, החל מ- 15.7.19 ובכל 15 בחודש העוקב. אי פירעון של תשלום במועד, יעמיד את מלוא ייתרת החוב, לפירעון מידי, בתוספת ריבית והצמדה מהיום ועד התשלום בפועל , אולם איחור של עד 7 ימים לא יהווה הפרה ולא יפעיל הסנקציה.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה .

ניתן היום, י"ב סיוון תשע"ט, 15 יוני 2019, בהעדר הצדדים.