הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 64340-01-20

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובעת:

חן רפאל

נגד

הנתבעת:

ניו סבן פיטנס בע"מ

פסק דין

התובעת הגישה תביעה כספית כשוכרת של הסטודיו שבחזקתה של הנתבעת.
לטענת התובעת נחתם הסכם של חוזה לשכירות משנה בלתי מוגנת ביום 1.5.2019 לפיו התובעת הפעילה סטודיו וקיימה חוגים. לטענת התובעת הנתבעת סגרה את הסטודיו ביום הבחירות ולא נתנה לה אפשרות להעביר את השעורים, גרמה לנזק תדמיתי ושוחחה עם מנויים לשכנע אותם לעבור אליה.
עוד טוענת התובעת כי על פי ההסכם ניתנה לה אפשרות לקיים שיעורים בשלוש שעות נוספות על פי בחירתה אך למעשה הנתבעת לא נתנה לה ליישם זאת.
התובעת פרטה סכומים בגין הפסד כספי שנגרם לה בגין שיעורים שבוטלו וביטול מנויים.
הנתבעת טענה כי היא מפעילה חדר כושר והתובעת שכרה סטודיו כמורה לשיעורי ריקוד לפי הסכם התקשרות מחודש מאי 2019.
לטענתה, התובעת איננה רשאית להעביר שיעורים בשעות אחרות מאלה שהוסכם עליהם, ויום הבחירות הוא יום שבתון, כאשר מכון הכושר סגור, אלא שהתובעת פרצה את החדר הכושר וקיימה שיעור ללא רשות. עוד טענה הנתבעת כי התובעת משכירה את המקום בשכירות משנה בניגוד להסכם.
לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, עולה כי דין התביעה להידחות.
התובעת לא הציגה ראיות או מסמכים כל שהם, לא בכתב התביעה ולא בדיון, התומכים בטענותיה בעניין הפסד הכנסה, או בעניין ביטול המנוי של לקוחות ואף לא פרטה את שמות הלקוחות שלטענתה ביטלו מנויים. לא הוכח גם הקשר הסיבתי בין טענת התובעת לנזקים לבין הנתבעת.
הנטל מוטל על התובעת להוכיח את תביעתה. במקרה דנן , לא צרפה התובעת כל ראיה בעניין גובה הנזק שהיא טוענת לו, ועל כן לא הרימה את הנטל המוטל עליה להוכיח את תביעתה.
יתר על כן, אני מקבלת את עדותה של נציגת הנתבעת בעניין שכירות משנה על ידי שוכרת משנה של התובעת תוך הפרה של התובעת את הסכם השכירות (עמ' 2 שורות 15-20 לפרוטוקול מיום 22.7.20).
אשר על כן, לאור הנימוקים לעיל, התביעה נדחית בזה.
התובעת תשלם לנתבעת הוצאות משפט בסך 300 ₪ וזאת תוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק דין לצדדים.

ניתן היום, א' אב תש"פ, 22 יולי 2020, בהעדר הצדדים.