הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 60671-12-20

לפני כבוד השופטת טל פישמן לוי

התובע:

גלעד זלינגר

נגד

הנתבעת:

דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ

פסק דין

בפני תביעה קטנה אשר הוגשה על ידי התובע בבקשה לקבלת פיצוי בגין פגיעת אוטובוס הנתבעת באופניו החשמליים.

טענות הצדדים בתמצית

התובע טוען כי ביום 3.11.2020 חנה את אופניו החשמליים בפינת הרחובות סמטת שלוש ושבזי בתל-אביב. זמן מה לאחר מכן, אוטובוס הנתבעת ביצע פניה ימינה ופג ע מספר פעמים באופניו, תוך גרימת נזקים ובאופן שאינו מאפשר את המשך השימוש בהם.

עוד טוען התובע כי ניסה משך זמן רב ותוך פניות מרובות לקבל את התייחסות הנתבעת, אולם עד מועד הגשת התביעה לא ניתן כל מענה. התובע מציין כי זהו כלי התחבורה היחידי שלו וכי הדבר גרם לו נזקים רבים.

הנתבעת מצדה לא טרחה לפרט את הגנתה, לא הציגה באופן ברור את עמדתה ואף נמנעה מלהתייצב לדיון, תוך שהיא שולחת במקומה את נהג האוטובוס, אשר אינו בקיא בשפה העברית ואין בידיו את הידע ו את הסמכות באשר לקבלת החלטות והגעה להסכמות.

נהג האוטובוס אינו מכחיש את טענות התובע, ומציין כי לאחר הפגיעה ראה שקיים נזק לאופניים ובשל כך נתן לתובע את פרטיו האישיים לצורך פניה לחברה.

דיון והכרעה

לאחר שבחנתי את כתבי הטענות, שמעתי את טיעוני הצדדים, עיינתי בתמונות אשר הוצגו בפני ושקלתי את מכלול הנסיבות, מ סקנתי היא שיש לקבל את התביעה באופן חלקי.
באשר לשאלת האחריות, הרי בשים לב לעדות הנהג אשר מודה בעובדות ובאחריות נותר לדון בשאלת הנזק בלבד. התובע העמיד תביעתו על סך של 25,000 ₪, אולם לא פירט את רכיבי הנזק הנטענים, ואף לא צירף אסמכתאות, למעט אסמכתה אשר הוצגה בדיון בדבר שווים של אופניים חשמליים חדשים, הזהים לדגם אשר היה בבעלות התובע במועד התאונה.

לפיכך, אני מורה כי הנתבעת, דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ, תשלם לתובע סך של 6,000 ₪ עבור רכישת אופניים חדשים.

בטרם אחתום דבריי, אני רואה לנכון להתייחס ב מספר מילים להתנהלות הנתבעת. מצופה היה מחברה גדולה, ותיקה ומוכרת כל-כך, לעמוד בפני בית המשפט ולתת עמדתה. מצופה היה להכיר באחריותה באופן ברור ולא מתחמק, לנסות לסייע במזעור הנזקים אשר הסבה לאדם פרטי, להימנע מגרימת עוול מקום בו נאמר בצורה חד משמעית כי אין מחלוקת באשר לאחריות לתאונה, וכן לא להסתתר מאחורי נהג האוטובוס, אשר היה הגון וישר דיו להעיד על טעותו ועל אחריותו.

סוף דבר

התביעה מתקבלת באופן חלקי.

הנתבעת תשלם לתובע סך של 6,000 ₪.
התשלום יבוצע תוך 30 ימים ממתן פסק הדין.

ניתן היום, ט"ז סיוון תשפ"א, 27 מאי 2021, בהעדר הצדדים.