הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 51928-02-20

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובע:

בני בנדטו סעדה

נגד

הנתבעת:

אפיקים - שירותי תחבורה מתקדמים בע"מ

פסק דין

התובעים הגישו תביעה לפיצוי בסך 14,000 ₪ והחזר דמי נסיעה בסך 32 ₪ בגין כרטיסי אוטובוס אותם רכשו מאת הנתבעת.

לטענת התובעים, היו אמורים לנסוע באוטובוס של הנתבעת במוצ"ש לניחום אבלים, ממחלף אלוף שדה לירושלים, אלא שהאוטובוסים הגיעו באיחור, הנהגים סירבו להעלות אותם, מאחר והאוטובוס היה מלא עד אפס מקום, ואילו האוטובוס היה יוצא בזמן, האיחור היה נמנע, ואף ריבוי הנוסעים היה נמנע.

הנתבעת טענה כי קווי האוטובוס הנטענים יצאו מנקודת המוצא במועד הקבוע ברישיון, אלא שהיו מלאים בטרם הגיעו לתחנה המדוברת ונהג האוטובוס איננו יכול להעלות נוסעים כאשר האוטובוס מלא ועומדים בו עד 10 נוסעים בעמידה, שאז חלה עליו חובה להמשיך בנסיעתו ולא לעצור בתחנות שבדרך.

לטענת הנתבעת הפרה של הוראה זו על ידי הנהג מהווה עבירה פלילית, הן של הנהג והן של החברה.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, עולה כי על פי עדות הנתבעת, אכן אוטובוס אחד יצא באיחור, והאוטובוסים האחרים הגיעו לתחנה בה עמדו התובעים באיחור בניגוד למועד המשוער הרשום בתחנה, והדבר מצדיק פיצוי לתובעים בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם, בשעה שהמתינו כשעה וחצי בתחנת האוטובוס.

יחד עם זאת, הפיצוי הנדרש בתביעה הינו מוגזם ומופרז, ויש להתחשב בנסיבות בהן האוטובוס מלא, כולל 10 נוסעים בעמידה, באופן שאיננו מאפשר לנהג האוטובוס להעלות את התובעים.

לפיכך, הנתבעת תשלם לתובעים ביחד, סך של 1,500 ₪ בצירוף 32 ₪ דמי נסיעה, ובצירוף 250 ₪ הוצאות משפט, והכל בתוך 30 יום מהיום.
המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ה' אב תש"פ, 26 יולי 2020, בהעדר הצדדים.