הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 40759-08-18

לפני: כבוד השופט גיא הימן

התובע:

טלמור עודד

נגד

הנתבעים:

  1. ביטון דניאל
  2. איציק כראדי מיחזור
  3. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

התובענה הועברה לטיפולי ותדון לפניי ביום 21.7.2019 בשעה 9:00.

בית-המשפט מבקש להפנות את תשומת לבם של הצדדים, ושל הנתבעות 2 ו-3 בפרט, להוראתו של סעיף 63( ב) לחוק בתי המשפט [ נוסח משולב], תשמ"ד-1984 ולפסיקתו של בית-המשפט העליון ברע"א 6892/13 חיימוביץ' נ' אוריון ( פורסם באתר הרשות השופטת, 23.2.2014).

נתבעת, שתתייצב לדיון הקבוע והיא מיוצגת בידי מי, שאינו רשאי לייצגה לפי הכללים האמורים; או שלא תציג לבית-המשפט ייפוי-כוח בכתב למייצג כדין – יראה בה בית-המשפט מי שלא הופיעה לדיון. במקרה כזה ינהג בית-המשפט, ללא התראה נוספת, לפי האמור בתקנה 11 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות ( סדרי דין), תשל"ז-1976.

בצד האמור, לאחר שקראתי את כתב-התביעה ואת כתב-ההגנה, מצאתי כי בתיק זה יש מקום להציע לצדדים לסיים את המחלוקת בהסכמה, תוך חיסכון בזמן ובהוצאות. זאת, באמצעות מגשר/ת מאחד מגורמי-הגישור, מטעם המוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין בישראל.

הגישור איננו חובה. הוא תלוי ברצונם של שני הצדדים. הוא חסוי מפניו של השופט היושב לדין. ככל שיסתיים ללא הצלחה, לא ישפיע הדבר על בירור-התיק. הצדדים אינם חייבים לקיים את הגישור דווקא לפני המגשר/ת שנקבע/ה להם, ויכולים לבקש את החלפתו או להודיע על סירובם לגישור לפניו.

המזכירות, תעביר את החלטתי זו וכן את כתבי בי הדין לעו"ד ענת מנדלסון – מנהלת המוסד הארצי לגישור, אשר מתבקשת להפנות את הצדדים למגשר/ת שיש להם הידע והכישורים לסייע לצדדים. המגשר/ת מתבקש/ת לפנות אל הצדדים, באמצעותם של באי-הכוח, וככל שתהיה נכונות של שניהם לקיים הליך של גישור לפניו/ה של המגשר/ת, להזמינם לפגישה קודם לדיון שקבוע ליום ולהודיע את תוצאותיה לבית-המשפט. בפתח-הישיבה יודיע המגשר/ת לצדדים את פרטיו, תפקידו ופרטי-הכשרתו.

ככל שהגישור לא יביא לסיום-המחלוקת, יתקיים הדיון לפנַי במועד שנקבע, ללא צורך בהחלטה נוספת.

ניתנה היום, י"א בניסן התשע"ט, 16 באפריל 2019, שלא במעמד-הצדדים.