הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 27978-01-19

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובע:

אורי קינן

נגד

הנתבעת:

שופמיינד בע"מ

פסק דין

התובע הגיש תביעה כספית בשל משלוח דברי פרסומת לתיבת המייל שלו, ללא הסכמתו, ולאחר ששלח בקשת הסרה במייל בהתאם להנחיות שמכתיבה הנתבעת.

לטענת התובע, נרשם לקבלת עדכונים מאתר הנתבעת בתאריך 24/07/18, ובתאריך 24/08/18, ביקש התובע את הסרתו מרשימת התפוצה של הנתבעת על ידי משלוח הודעה הסרה אלקטרונית. לטענתו, לאחר בקשת ההסרה ועד לתאריך שליחת המכתב טרם נקיטת הליכים מיום 29/10/18, קיבל 166 דברי פרסומת נוספים על ידי הנתבעת, למרות בקשתו המפורשת להסרה.

הנתבעת הגישה כתב הגנה וטענה כי הודעת ההסרה, ככל ונשלחה, נשלחה לכתובת שאיננה הכתובת המיועדת להסרה, ואיננה הכתובת המפורטת בהודעות הפרסומת, ועל כן לא התקבלה בתיבת הדואר האלקטרוני של הנתבעת. לטענתה, גם אם הייתה מתקבלת, לא היה ניתן לראות בכך משום שליחת בקשת הסרה, והנתבעת פעלה להסיר את פרטי התובע מיד עם קבלת המכתב.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים, ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, עולה כי התובע אכן שלח בקשה להסרת כתובת הדואר האלקטרוני שלו, מהודעות הפרסומת של הנתבעת, ביום 24/08/18, ושלח את בקשת ההסרה לאותה כתובת דואר אלקטרוני, אשר מציינת הנתבעת בתקנון.

אין מקום לקבל את טענת הנתבעת, לפיה לא מדובר בכתובת הנכונה, ודי במשלוח בקשת ההסרה לכתובת המצוינת בתקנון, על מנת שהנתבעת תסיר את כתובת הדואר האלקטרוני של התובע.

גם אם טעה התובע בכתובת ההסרה ושלח לכתובת המצוינת בתקנון, אין בכך כדי לפטור את הנתבעת מחובת ביצוע ההסרה.

אין מחלוקת במקרה דנן שלאחר בקשת ההסרה נשלחו 166 דברי פרסומת, כטענת התובע, והנתבעת לא התכחשה לטענה זו.

אשר על כן, בנסיבות העניין, יש מקום להעמיד את סכום הפיצוי בגין 166 דברי פרסומת, על סך של 3,500 ₪.

לפיכך, הנתבעת תשלם לתובע סך של 3,500 ₪, בצירוף 500 ₪ הוצאות משפט, וזאת בתוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
המזכירות תבצע סגירת תיק.

ניתן היום, י"ט תמוז תשע"ט, 22 יולי 2019, בהעדר הצדדים.