הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו ת"ק 16687-04-19

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובע:

יעקב צבי קליינלרר

נגד

הנתבע:

וויזאייר בע"מ

פסק דין

התובע הגיש תביעה כספית להחזר כספים שנאלץ להוציא בשל העובדה שהנתבעת לא אישרה לו לעלות לטיסה.
התובע טוען כי רכש כרטיס טיסה אצל הנתבעת כאשר שב מטיול משפחתי של כ- 13 נוסעים ונאלץ לשלם עבור כבודה, שהנתבעת דרשה תשלום עבורה, ולטענתו ביקש לשלם בשטר של 100 דולר אלא שהנתבעת דרשה תשלום במטבע מקומי בלבד.
על כן, פנה לאביו על מנת להביא כרטיס אשראי לביצוע התשלום, אלא שהנתבעת הודיעה לו על סגירת דלתות ועל היעדר אפשרות לעלות לטיסה.
הנתבעת טוענת כי הסירוב להטיס את התובע היה נכון וראוי, ונעוץ בסירוב של התובע לקיים את תנאי ההובלה ביחס לכמות הכבודה המותרת בתא הנוסעים.
לטענת הנתבעת, התובע סירב לשתף פעולה עם נציגי הנתבעת ולשלם את התשלום הנוסף. על כן, בדין נמנע ממנו לעלות לטיסה לאחר ששער העלייה לטיסה נסגר, ולאחר שחזר אל דלפק העלייה לטיסה מתוך כוונה לשלם את התשלום הנוסף, היה זה מאוחר מידי והטיסה יצאה ליעדה.
לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את עדויות הצדדים בדיון, עולה כי התובע זכאי לפיצוי בגין היעדר האפשרות לטוס בטיסה של הנתבעת בהתאם לכרטיס הטיסה שרכש.
אני מקבלת את עדותו של התובע, אשר נתמכה גם בעדותם של אחיו ואביו, שביקש לשלם את התשלום עבור הכבודה, באמצעות 100 דולר, דבר שסורב על ידי נציגי הנתבעת, שדרשה תשלום במטבע מקומי , ולאחר מכן פנה לאביו להביא כרטיס אשראי לצורך התשלום, אלא שגם אז סרבו נציגי הנתבעת לקבל את התשלום בטענה ששער העלייה למטוס נסגר.
לא ראיתי צידוק לעמדתה של הנתבעת ונראה כי הפקיד יכול היה להשלים את התשלום באמצעות כרטיס האשראי שהציג התובע.
לא ניתן הסבר ראוי ומניח את הדעת מצד הנתבעת מדוע לא התאפשר לתובע להשלים את ביצוע התשלום באמצעות כרטיס האשראי ולעלות לטיסה.
הנתבעת סירבה, ללא צידוק ראוי, להטיס את התובע ועל כן, עליה לפצות את התובע, בהתאם להוראות סעיף 5 (ב) לחוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), התשע"ב – 2012, בעלות כרטיס הטיסה החלופי שנאלץ לרכוש בהתאם לקבלה שהציג בסך 2,447 ₪.
כמו כן, יש מקום לחייב את הנתבעת בפיצוי סטטוטורי מכוח התוספת הראשונה בסך 2,080 ₪.

במאמר מוסגר, יצויין כי לא היה מקום שהתובע ואחיו יגישו 4 תביעות נפרדות, כל אחת מהן בנפרד, בבתי משפט שונים בגין אותו אירוע ואותן עובדות נגד אותה נתבעת, ומן הראוי היה שיגישו תביעה אחת בעניין זה.

אשר על כן, לאור הנימוקים לעיל, הנתבעת תשלם לתובע סך של 2,447 ₪ בתוספת 2,080 ₪ ובתוספת הוצאות משפט בסך 500 ₪ והכל בתוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
ניתן היום, כ"ה תמוז תשע"ט, 28 יולי 2019, בהעדר הצדדים.