הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות ברמלה ת"ק 939-01-20

בפני
כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

תובעים

  1. איסחקוב דיאנה
  2. לב איסחקוב

נגד

נתבעים
קרן פז חברה לבנין בע"מ

פסק דין

1. הנתבעת היא חברה קבלנית שבנתה בניין בתחומי העיר רמלה. בקומה העליונה בבניין ישנה דירה עם מרפסת בשטח של 30 מ"ר ואשר רצפתה היא הגג של מטבח הדירה שמתחתיה. הדירה בקומה העליונה נמכרה לצד ג' והאחרון מכר אותה לתובעים, תוך המחאת זכויותיו והתחייבויותיו כלפי הנתבעת (להלן: הדירה או המרפסת, לפי העניין).

2. לאחר הרכישה של הדירה ע ל ידי התובעים, התברר להם בדיעבד שהנתבעת רִיצְפָה את המרפסת מבלי לערוך איטום כראוי ובעקבות זאת נגרמו נזקי רטיבות לתקרה של מטבח הדירה שמתחתיה.

3. הנתבעת פעלה לתיקון בעיית האיטום במרפסת בכך ששלחה עובדים מטעמה לעקירת מרצפות המרפסת, ביצוע איטום כראוי ולאחר מכן ריצוף מחדש של המרפסת, והכל על חשבונה של הנתבעת.

4. התובעים טוענים שהם זכאים לקבל פיצוי בגין הַטִרְדָה והטרחה מעצם עקירת המרצפות של המרפסת, ביצוע האיטום וריצוף מחדש של המרפסת, ועקב כך נאלצו לגור בדירה למשך שלושה שבועות כאשר היא נראית כמו אתר בניה. כמו כן, התובעים טוענים שכל אחד מהם, לסירוגין, הפסיד מספר ימי עבודה על מנת לפתוח את הדירה עבור העובדים של הנתבעת ולשהות עימם בדירה בעת שעבדו בה.

5. דין התביעה להתקבל. הנתבעת אכן התרשלה בעת שלא ביצעה איטום כראוי לרצפת המרפסת, דבר שחייב עקי רת המרצפות במרפסת וריצוף מחדש, ובכך גרמה נזק לתובעים כפי שתואר בפסקה 4 לעיל.

6. לפיכך, הנתבעת תשלם לתובעים פיצוי גלובאלי בסך של 5,000 ₪ וכן גם הוצאות משפט בסך של 1,000 ₪. הסכומים האמורים ישולמו עד ליום 15.8.20 ולאחר מכן יישאו בהפרשי הצמדה וריבית כחוק עד מועד התשלום בפועל.

7. כל אחד מהצדדים רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי במחוז מרכז תוך 15 ימים מהיום.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג תמוז תש"פ, 15 יולי 2020, בהעדר הצדדים.