הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות ברמלה ת"ק 52440-09-19

בפני
כבוד ה רשמת הבכירה אביגיל פריי

תובעת

אסתר דגן

נגד

נתבעת
ליליאן יואל

פסק דין

לפני תביעה שעניינה נזקי רטיבות שנתגלו בדירת התובעת אשר לטענתה נובעת מעבודות שיפוץ שבוצעו בדירת הנתבעת. הנתבעת הכחישה את הטענה וגרסה כי נזקי הרטיבות כלל אינם נובעים מעבודות אלה ומקורם שונה.
לאחר דיון במעמד ילדי התובעת והנתבעת ובנה, הוסכם על דעת הצדדים על מינויו של מומחה מכריע מטעם ביהמ"ש אשר יבקר במקום ויקבע בהתאם לעמדתו המקצועית מקורה של הרטיבות שנמצאה בדירת התובעת ושאלת אחריות הנתבעת לרטיבות זו.

מומחה ביהמ"ש, מר דוד לנדאו, ביקר בנכס ומסר חוות דעתו לפיה שיפוץ שנערך בדירת הנתבעת הוא שגרם לנזקי הרטיבות בדירת התובעת ומשכך חלה עליה האחריות להם ועליה לשפות את התובעת בגין נזקיה אלה. חוות הדעת הצביע על עבודות האיטום של צינו ר ניקוז אשר גרמו להצטברות הרטיבות בדירת התובעת. לאור אי בהירות בחוות הדעת בשל שגיאת הדפסה, שב והבהיר המומחה את חוות דעתו ביום 9.3.20 לפיה האחריות מוטלת על כתפי הנתבעת.
חוות הדעת הועברה לעיון הצדדים וניתנה להם האפשרות להעביר למומחה שאלות הבהרה – אלה לא הועברו.
לאחר עיון בחוות דעתו של המומחה המכריע אני מקבלת את חוות דעתו.
הנתבעת לא חלקה על הסכומים שננקבו בחוו"ד המומחה מטעם התובעת ביחס לעלויות השבת המצב לקדמותו ומשכך תשלם הנתבעת לתובעת סך של 28,100 ₪, בצירוף אגרה והוצאות משפט בסך 2,800 ₪ (הכוללים השבת עלות שכ"ט המומחה מטעם ביהמ"ש).
הסכומים ישולמו בתוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה עד למועד תשלומם בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין בתוך 15 יום לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום, י"ג אייר תש"פ, 07 מאי 2020, בהעדר הצדדים.