הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות ברמלה ת"ק 46653-12-19

בפני
כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

התובעת

מרים רוזן

נגד

הנתבעים

  1. ויקטוריה בן מויאל
  2. אביאור בן מויאל

פסק דין

1. התובעת היא בעלים של דירה שהושכרה לנתבעים 1 ו-2 ושהיו במועדים הרלוונטיים לכתב התביעה בני זוג. אין מחלוקת בין הצדדים שהנתבעים 1 ו-2 הותירו חובות לאחר פינוי הדירה שהיה עליהם לשלם ולא שילמו אותם: חצי חודש שכירות בסך 1,100 ₪, חוב ארנונה בסך של 156 ₪, חוב חשמל בסך 644 ₪ וחוב מים בסך 288 ₪. סה"כ 2,188 ₪ בגין החובות.

2. בנוסף, התובעת טוענת שהנתבעים הותירו אחריהם נזקים שונים בתוך הדירה, כגון נזק לאחת הדלתות, נזק לתנור חימום במקלחת, נזק לכיור וסימני לכלוך על הקירות.

3. הנתבעים אינם חולקים על כך שהותירו נזקים בדירה, אך טוענים שעוד בעת כניסתם לדירה מיד לאחר עריכת חוזה השכירות , היו נזקים קודמים בדירה, כגון סימני רטיבות ודליפה מהתקרה.

4. מצד אחד, התובעת לא פירטה בכתב התביעה מה העלות של כל ראש נזק בנוגע לנזקים שהושארו בדירה ומצד שני לא חלקה על כך שהייתה בעיית רטיבות קודמת בדירה עוד בטרם שהנתבעים החלו להתגורר בדירה. לפיכך, הנני מעמיד את עלות תיקון מכלול הנזקים שלהם אחראים הנתבעים על סך של 2,000 ₪. מדובר בסכום גלובאלי שמתייחס לנזקים שהנתבעים הותירו אחריהם, לרבות עלות ניקיון הדירה ואובדן ימי עבודה, תוך ניכוי עלות תיק ון הנזק הקודם שהיה בדירה בשל הרטיבות שהייתה בה.

5. יש לציין שכיום הנתבעים פרודים וקיימות מחלוקות בינם לבין עצמם לגבי השאלה מה חלקו של כל אחד מהם לגבי מכלול החובות והנזקים מושא התביעה. יובהר שבעת ששני הנתבעים שכרו את הדירה יחד , הרי שכל אחד מהם אחראי הן למלוא החובות והן למלוא הנזקים, קרי אחריות בדרך של "ביחד ולחוד".

6. לפיכך, הנתבעים 1 ו-2, ביחד ולחוד, ישלמו לתובעת את הסכומים הבאים:

א. 2,188 ₪ בגין החובות.
ב. 2,000 ₪ בגין הנזקים שהושארו בדירה.
ג. 700 ₪ בגין הוצאות משפט.

כל הסכומים שצוינו לעיל ישולמו עד ליום 15.8.20 ולאחר מכן יישאו בהפרשי הצמדה וריבית כחוק עד מועד התשלום בפועל.

7. כל אחד מהצדדים רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי במחוזי מרכז תוך 15 ימים.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג תמוז תש"פ, 15 יולי 2020, בהעדר הצדדים.