הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות ברמלה ת"ק 45395-03-20

בפני
כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

תובעת

אנה איליושונוק

נגד

נתבעת
סליפי קומפורט בע"מ

פסק דין

1. התובעת רכשה מהנתבעת מיטה עם ארגז מצעים, מזרן וכריות בסכום כולל של 3,800 ₪. במסגרת העסקה, הכריות הוגדרו כמתנה מהנתבעת עבור הרכישה של המיטה עם ארגז המצעים והמזרן, ובסופו של יום, לא סופקו.

2. הנתבעת סיפקה מיטה עם ארגז מצעים ומזרן. אין מחלוקת בין הצדדים שהמיטה וארגז המצעים שסופקו אינם תואמים את ההזמנה שבוצעה על ידי התובעת. התובעת פרסמה "פוסט" ב עמוד ה-"פייסבוק" שלה שכלל תמונות של המיטה וב-"פוסט" רשמה את הדברים הבאים:

"לא ממליצה על SLIPI סליפי מזרנים בהתאמה אישית. קיבלתי היום מיטה ברמה ירודה. צבע הראש לא תואם למסגרת. תפירה מרושלת, כתמים לא סימטריים. יחס מזלזל מהמתקינים. אני דורשת שתיקחו את המיטה! ותחזירו את כספי. לא ניתן להשיג אתכם בטלפון!!! זמן ההמתנה ארוך מהרגיל".

3. הנתבעת הגיבה ל-"פוסט" האמור במילים הבאות:

"צר לנו מאוד על התקלה. אנו עושים את מירב המאמצים להעניק מוצרים ושרות מכל הלב אבל שעושים יש לפעמים תקלות ואנחנו כמובן מוכנים להחזיר לך את כספך או להחליף את המיטה. יחד עם זאת, צריך לתת לחברה לפחות 24 שעות לטפל ולתקן ולא ישר להשמיץ שלא לצורך בפייסבוק כאילו לא ענו לך, כי רק היום קיבלת את המיטה וכבר דיברת 5 פעמים עם שירות הלקוחות".

4. כאמור, אין מחלוקת בין הצדדים שהמיטה שסופקה לא תאמה את ההזמנה. הנתבעת אף מוכנה להחליף את המיטה, או להחזיר לתובעת את כספה. המחלוקת הגיעה לפתחו של בית מ שפט בעקבות כך שהתובעת התבקשה על ידי הנתבעת למחוק את ה -"פוסט" כתנאי ל החלפה או החזרת הכסף ששולם, והתובעת סירבה.

5. יש לציין שהנתבעת לא הגישה תביעה שכנגד מעצם פרסום ה-"פוסט" וגם לא עתרה לבי ת המשפט לקבלת צו נגד התובעת לחייב אותה להסיר את "הפוסט", ולכן, שאלת הסרת ה"פוסט" כלל איננה עומדת על הפרק ואיננה דורשת הכרעה. יודגש, שהזכות של התובעת לקבלת כספה בחזרה לאחר שהבהירה שאיננה מעוניינת בעסקה, בעינה עומדת, וזאת במנותק לחלוטין משאלת הסרת "הפוסט". לכן, לא היה מקום להתנות את החזרת התמורה ששולמה עבור המיטה בהסרת "הפוסט".

6. לפיכך, הנתבעת תשלם לתובעת את הסכומים הבאים:

א. 3,800 ₪ בגין התשלום שבוצע.
ב. 700 ₪ בגין הוצאות משפט.

7. כל הסכומים ישולמו עד ליום 15.8.20 ולאחר מכן יישאו בהפרשי הצמדה וריבית כחוק עד מועד התשלום בפועל.

8. כל אחד מהצדדים רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי במחוז מרכז תוך 15 ימים.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג תמוז תש"פ, 15 יולי 2020, בהעדר הצדדים.