הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון ת"ק 33087-07-20

לפניי
כבוד ה רשמת הבכירה דליה אסטרייכר

תובע

תומר חפץ

נגד

נתבעים

  1. משה רועה
  2. רומט פיתרונות מיזוג בע"מ

פסק דין

לפני תביעה לפיצוי התובע, בגין נזקי רכוש, שנגרמו לרכבו בתאונת דרכים מיום 6.10.19.

לטענת התובע, עת נסע ברחוב ארניה בת"א, ולאחר שמאלה מהנתיב האמצעי אל רחוב החשמונאים הגיח רכב הנתבעים ממול תוך שהוא פונה ימינה, פגע ברכב התובע וגרם לנזקים כפי שמתוארים בכתב התביעה.

הנתבע 1, שנהג ברכב הנתבעים, טען מצדו כי פנה ימינה אל רחוב החשמונאים, ובעודו מנסה להשתלב בנתיב עצר הנתבע 1 את רכבו בשל התנועה הרבה בכביש והמתין שהנתיב יתפנה כדי שיוכל להשתלב, אלא שאז, לפתע, הגיח רכב התובע ופגע ברכב הנתבעים וגרם לתאונה.

לאחר שקראתי את כתבי הטענות ונספחיהם, עיינתי בתמונות ושמעתי את הנהגים, הגעתי למסקנה כי האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של הנתבע 1 וממילא כי דיו התביעה להתקבל.

לא הייתה מחלוקת כי התאונה ארעה בנתיב אליו ביקש רכב הנתבעים להשתלב.
התרשמתי לחיוב באופן בלתי אמצעי מעדותו של התובע ואני מקבלת את גרסתו באשר לאופן התרחשות התאונה וממילא כי רכב הנתבעים סטה לנתיבו בעודו מנסה להשתלב בנתיב וגרם לתאונה. התובע היה נחוש ועקבי באשר לאופן התרחשות התאונה וממילא כי נסע בנתיב נסיעתו מבלי לסטות ממנו.

גם תמונות מוקדי הנזק תומכות בגרסת התובע ומדברות בעד עצמן וממילא מצביעות על כך כי הפגיעה ברכב התובעת היתה לאחר שחלף על פני רכב הנתבעים וכאשר רכב הנתבעים ניסה להשתלב פגע בדופן הימני אחורי של רכב התובע וגרם לנזקים.

בנסיבות אלה אני קובעת כי האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של הנתבע 1.

באשר לנזק – התובע תמך את תביעתו בחוות דעת שמאי. לא הוגשה חוות דעת נגדית וממילא חוות דעת זו לא נסתרה.

בהתאם לכך, הנתבעים ישלמו לתובע סך של 3,5371 ₪, הדדית, נושא ריבית והפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה. סך של 500 ₪ בגין הוצאות משפט. סכום זה ישולם תוך 30 ימים שאם לא כן ישא ריבית והפרשי הצמדה מיום מתן פסק הדין ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור, תוך 15 ימים, לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד.

ניתן היום, כ"ט שבט תשפ"א, 11 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.