הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון ת"ק 3101-11-19

לפניי
כבוד ה רשמת הבכירה דליה אסטרייכר

תובע

אלי אוחנה

נגד

נתבעות

  1. נעמי זילברמן
  2. איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה לפיצוי התובע בגין נזקי רכוש, שנגרמו לרכבו בתאונת דרכים מיום 26.8.19.

לטענת התובע, רכבו עמד בחניה בעצירה מלאה בניצב למדרכה וב אלכסון, כאשר לפתע רכב הנתבעות שיצא מהחניון הגיח במהירות, סטה אל עבר רכב התובע ופגע בו בחלקו האחורי ימני וגרם לנזקים.

מנגד טוענות הנתבע ות, כי הנתבעת 1 שנהגה ברכב הנתבעות נסעה בנסיעה איטית בנתיבה ישר בחנייה לכיוון היציאה כאשר לפתע רכב התובע אשר עמד בחניה בצורה אלכסונית עם פגוש בולט, החל בנסיעה לאחור, פגע ברכב הנתבעות וגרם לתאונה. לטענת הנתבעת 1 חרף נסיונה לא הצליחה למנוע את התאונה.

לאחר שקראתי את כתבי הטענות ונספחיהם, עיינתי בתמונות, שמעתי את הנהגים ואת עדת התובע, מצאתי כי הדין עם הנתבעת, כי האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של התובע שהל בנסיעה לאחור וממילא כי דין התביעה להידחות.

התרשמתי לחיוב באופן בלתי אמצעי מעדותה של הנתבעת 1 ואני מקבלת את גרסתה באשר לאופן קרות התאונה וממילא כי כאשר חלפה על פני רכב הנתבעות החל רכבן ביציאה לאחור . תמונות מוקדי הנזק מתיישבות עם גרסת הנתבעת 1 וממילא לא יכולות לספר סיפור אחרת. התמונות מדברות בעד עצמן. בעוד רכב הנתבעות נפגע ממרכז דלת קדמית שמאלית לאחור עד הגלגל האחורי רכב התובע נפגע בפינה ימנית אחורית (צינור האגזוז). מיקומים אלה מעידים על כך כי הפגיעה ברכבים התרחשה לאחר שרכב הנתבעים החל חולף על פני רכב התובע אז התחיל בנסיעה לאחור. הדעת נותנת כי ככל שגרסת התובע לפיה רכב הנתבעות פגע ברכבו היתה מתקבלת- והיא אינה מתקבלת- הרי שהדעת נותנת שמוקד הנזק ברכב הנתבעות היה בחלקו הקדמי ימני של הרכב ולא מתחיל ממרכב הדלת.
מוקדי נזק זה אינם מתיישבים עם גרסת התובע.

מעדותה של עדת התובע שהייתה עמו ברכב בזמן התאונה עולה כי היא אינה ראתה את רכב הנתבעות וממילא לא ראתה כיצד התרחשה התאונה כך שעדותו אינה מעלה או מורידה לצרכי קביעת ממצאים לעניין תיק זה.

מצאתי כי רכב התובע החל בנסיעה לאחר מבלי לתת את דעתו למתרחש בכביש וכתוצאה מכך פגע ברכב הנתבעות וגרם לתאונה כפי שמתוארת בכתב התביעה.

בנסיבות אלה - התביעה להידחות.

התובע ישא בהוצאות הנתבעות בסך של 500 ₪. סכום זה ישולם תוך 30 ימים שאם לא כן ישא ריבית והפרשי הצמדה מיום הגשת מתן פסק הדין ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור, תוך 15 ימים, לבית המשפט המחוזי מרכז – לוד.

ניתן היום, כ"ט שבט תשפ"א, 11 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.