הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בקריות ת"ק 8720-09-18

בפני
כבוד ה רשם בכיר יניב לוזון

תובע

סובחי חמאדה ספורי

נגד

נתבעים

1.כל בו אחים סמארה ש. בע"מ
2.תוהאמא נג'אר
פסק דין

1. התובע הגיש תביעה כנגד הנתבעים בקשר לחוב שכירות בסך 6,000 ₪ וחוב לחברת חשמל בסך 3,047 ₪.

הנתבעת 1 חברה העוסקת במכירת מוצרי מזון וחשמל.
הנתבע 2 עוסק בפרסום.

2. לטענת התובע נערך הסכם שכירות ביום 5.11.11 בינו לנתבעים כאשר מושכר הקיר הדרומי בבניין התובע לצורך הרכבת לוח פרסום חשמלי. הנתבע 2 הוא המפעיל של הלוח. תקופת השכירות בהסכם הינה לשנתיים כאשר בהתאם להסכם הנתבעים אמורים לשאת בתשלומי החשמל בהתאם למונה החשמל המחובר ללוח החשמלי. הנתבעים השתמשו במושכר משך שנה אחת ושילמו רק 4,000 ₪ הנתבע מסר שיקים לחברית חשמל שחזרו והתובע נאלץ לשלם חשמל עבורו. לטענתו הנתבעים ביקוש כי ההסכם ייערך מול מר אבראהים ח'שיבון שהינו חמו של הנתבע 2 מסיבות ושיקולים אישיים .

3. הנתבע 2הגיש כתב הגנה אולם לא התייצב לדיון . לטענתו נתבע בגין הטענות בבית משפט השלום בחיפה והתביעה נדחתה. מכחיש התקשרות עם התובע. השיקים הינם סיוע בחשמל לתובע. גם האיש החתום על ההסכם נתבע והתביעה נגדו נדחה. הנתבע 2 אינו מציין מספרי תיקים.

4. בעלי הנתבעת 1 מר סמארה מוריס התייצב לדיון וציין כי מדובר בעיסקה בין הנתבע 2 לתובע כאשר לו אין קשר מלבד נתינת המסך לנתבע 2. השלט הורד בהעדר אישור הועדה לתכנון ובנייה. השלט היה מוצב חודשיים שלושה בלבד. מאידך התובע העיד כי השלט היה שנה ושבוע.
5. באשר לנטלי הוכחה התובע לא הוכיח קשר בין הנתבעת 1 לחוב הנטען. ההסכם אינו עם הנתבעת 1 ומלבד הודאה של בעלי הנתבעת 1 כי השלט שלו לא הוכחה כל התקשרות חוזית . ההסכם הינו בכלל עם צד ג' ולא עם מי מהנתבעים.
לפיכך הריני דוחה את התביעה כנגד הנתבעת 1.

6. הנתבע 2 לא התייצב לדיון למרות שהגיש כתב הגנה, לפיכך הריני קובע כי הנתבע 2 ישלם לתובע סכום בסך 9,047 ₪ וכן הוצאות משפט בסך 1,000 ₪ . התשלום ישולם תוך 30 יום מהיום שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית החל מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

7. המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים ותסגור התיק.

ניתן הערב בצאת השבת, כ"ו סיוון תשע"ט, 29 יוני 2019, בהעדר הצדדים.