הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בקריות ת"ק 64746-06-18

בפני
כבוד ה רשם בכיר נדים מורני

תובע

חאלד אבו גוש

נגד

נתבע

מחמד סאלח אבו סעוד

פסק דין

1. התובע הגיש תביעה קטנה כנגד הנתבע ע"ס 12,000 ₪.

2. הנתבע הינו קבלן ומבצע עבודות בנייה קבלניות.

3. התובע העיד וטען כי ביום 30/4/18 נעשה הסכם בעל פה בינו לבין הנתבע לפיו הנתבע התחייב לבנות גג מבטון עבור התובע בגודל 130 מ"ר ולבנות מסביב לגג גדר בגובה 1 מטר וארבעה עמודים עם קורות ועל הגג לצקת עמודים של גלריה.

4. נטען כי התובע שילם לנתבע סך של 15,000 ₪, כאשר הוא ביצע את העבודות של השלב הראשון (הכוונה לגג) והגג אכן נעשה למעט מדרגות שמובילות אליו שלא נעשו.
לטענת התובע, הנתבע התחייב לבצע את המדרגות עם העבודה הנוספת.
התובע טען כי הוא שילם לנתבע סך של 5,000 ₪ נוספים ע"ח העבודות הנוספות.

נטען כי הנתבע העמיד את העמודים על הגג ובנה שני קירות, כאשר אחד מהם נפל כתוצאה מהרוח ועזב את אתר העבודה והקיר השני נהרס.

לטענת התובע הוא פנה לנתבע פעמים רבות להשלים את העבודות שהוזמנו ופניותיו לא נענו והנתבע פינה את כל הציוד שלו מאתר הבניה ואף לקח עמו קורות מעץ השייכות לתובע.

התובע הוסיף לטעון כי הוא מסוכסך עם אחיו וכי אחיו איים לערב את וועדת התכנון והמשטרה להפסקת העבודה והנתבע פחד מלהמשיך בביצוע העבודות, מאחר והוא העסיק פועלים מהגדה ללא היתר.

התובע ביקש לחייב את הנתבע להשיב לו סך של 5,000 ₪ ששולם ע"ח העבודה הנוספת, להחזיר לו את הקרשים שלקח ויפצה אותו בגין הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מנפילת קיר של 80 בלוקים, כאשר עלות כל בלוק הינה בסך 6 ₪.

5. התובע העיד וטען כי הוא לא ביצע עבודה כלשהי עבור התובע וכי פועלים מהגדה שהוא מכיר הם אלה שביצעו את העבודות וכי פועלים אלה לקחו את הנתבע עד לביתו של התובע.

הנתבע העיד שאותם פועלים ביצעו את העבודות וקיבלו מהנתבע 20,000 ₪ ואותם פועלים נשארו חייבים לבצע עבור התובע את המדרגות, אולם, הם נטשו את אתר העבודה לאחר ביקור מפקח מטעם ועדת התכנון שהודיע להם שלא קיים היתר בניה לעבודות הנ"ל ואף ביקש מהם לפרק את הבלוקים, למעט גדר בגובה 1 מטר.

6. הנתבע בעדותו הודה שהוא לקח מאצל התובע מדרגות מעץ לאחר שהתובע אישר לו זאת והצהיר שהוא מוכן להחזירם לתובע.

דיון והכרעה:

7. אני מאמין לעדות התובע שהקשר שלו היה עם הנתבע ולא עם פועלים מהגדה ואף מאמין לו שהוא שילם לנתבע סך של 20,000 ₪ על חשבון העבודות שהזמין, מתוכם 15,000 ₪ בגין עבודות שבוצעו, למעט המדרגות וסך של 5,000 ₪ נוספים עבור עבודות נוספות שלא נעשו.

8. לפיכך, אני מקבל את התביעה באופן חלקי ומחייב את הנתבע להשיב לתובע סך של 5,000 ₪ בתוספת סך של 120 ₪ בגין אגרת משפט וזאת תוך 30 יום, שאם לא כן, הסכומים ישאו הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

9. בנוסף, אני מורה לנתבע להשיב לתובע את מדרגות העץ שהוא נטל מאצל התובע תוך 30 יום מהיום, אחרת תקום לתובע הזכות להגיש נגד הנתבע תביעה נוספת על ערך המדרגות הנ"ל.

10. שווי העבודות החלקיות שנעשו מהעבודות של השלב השני מתקזז עם שווי העבודות שלא נעשו מהשלב הראשון ואלה שנהרסו.

11. הצדדים רשאים להשיג על פסק דין זה על ידי הגשת בקשת רשות ערעור לבית משפט המחוזי בחיפה תוך 15 יום מיום קבלת העתק ממנו .

המזכירות תמציא העתק מפסק דין זה לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, י"ט אדר ב' תשע"ט, 26 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.