הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה ת"ק 18336-07-18

בפני
כבוד ה שופטת עדנה יוסף-קוזין

תובע
פלוני

נגד

נתבע
אשר תם

פסק דין

עניינה של התביעה, נזקי גוף לפי פקודת הנזיקין [נוסח חדש].

לטענת התובע בכתב התביעה, ביום 6.12.2015 הוא ביקר את הנתבע במוסך של הנתבע בשעה 16:00 לאחר שסיים את יום עבודתו. לדבריו, הנתבע ביקש ממנו לראות עבודה שביצע ברכב, רצפת הרכב הייתה גבוהה והנתבע עזר לתובע לעלות לרכב . התובע ראה את הרכב וחיווה דעתו על העבודה. כשירד מהרכב החליק, נפל על רצפת המוסך ונפגע.

הנתבע טען בכתב הגנתו כי במועד הנטען התובע הגיע אל מקום עסקו, מיזוג אוויר לרכב, לשתות קפה, ללא הזמנה ולא לצורך קבלת שירות. הנתבע לא ראה את האירוע הנטען, לא ראה את התובע נופל או נחבל, לא עזר לו לעלות לרכב ולא ביקש ממנו לראות עבודה. לדברי הנתבע , במידה שהתובע הלך לבדוק עבודה של הנתבע על רכב, הוא עשה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו. לדבריו, התובע עזב את המקום מבלי להתלונן על כאבים. בדיון הנתבע טען כי התובע שאל אותו על רכב שבו הנתבע הרכיב גגון. התובע הלך מיוזמתו אל הרכב ואחרי שחזר אמר לו שנפל כשטיפס לראות את הגגון.

לאירוע לא היו עדים. לדברי התובע, בשעות הערב לאחר שכאביו החמירו, אשתו הסיעה אותו לחדר המיון. התובע נמנע מלהביא את אשתו למתן עדות אודות נסיבות פינוי ו לבית החולים.

בדיון, לשאלת בית המשפט מה הרשלנות שמייחס התובע לנתבע, התובע השיב כי כאשר החליק היה שמן על הרצפה. טענה זו לא נטענה בכתב התביעה. ככל ששמן שהיה על הרצפה גרם לנפילת התובע, היינו מצפים שהתובע יציין פרט מהותי זה בכתב התביעה ולא יזכיר את הדבר רק במענה לשאלה כאמור.

התובע צירף סיכום ביקור במחלקה לרפואה דחופה מרכז רפואי הלל יפה מיום 06.12.15. בפרטי התלונה בתעודה הרפואית נכתב: "ביום קבלתו נפל בעבודתו נחבל...". התובע אמר בעדותו כי הוא אינו יודע מדוע נכתב במסמך כי הוא נפל בעבודתו. התובע צירף לכתב התביעה עמוד אחד של מסמך הנחזה להיות תביעה של התובע למוסד לביטוח לאומי לדמי פגיעה. התובע נמנע מלצרף את המסמך בשלמותו. בדיון טען שהמסמך אינו בידו. התובע לא הסביר מדוע צירף רק עמוד אחד מהתביעה למוסד לביטוח לאומי. בפרט בשים לב לאמור בתעודת חדר המיון בדבר נפילה בעבודה, היה מצופה שהתובע יגיש את התביעה, בה אמורות היו להיות מפורטות נסיבות התאונה.

בנסיבות כאמור לעיל , ובהתחשב בכך ש מדובר בעדות יחידה של בעל דין שלא נמצאה משכנעת , התובע לא הרים את הנטל להוכיח את נסיבות התאונה.

על כן, התביעה נדחית. אין צו להוצאות.

התובע רשאי להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ג כסלו תשע"ט, 21 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.